Przed Pszczółkami kolejne dwa mecze domowe. Pierwszy z Polonią

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie mają czasu na odpoczynek. Za akademiczkami dwa, w odstępie czterech dni, domowe mecze w hali MOSiR. Przed nimi dwa kolejne.

W czwartek podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka w akademickich derbach pokonały drużynę Enei AZS Politechniki Poznań 92:68. W niedzielę natomiast okazały się lepsze od mistrza Polski – VBW Arki Gdynia (61:57). To sprawiło, że z bilansem 13-3 zielono-białe przesunęły się na fotel lidera rozgrywek krajowych. Jedno spotkanie mniej co prawda rozegrały koszykarki z Polkowic, ale sytuacja lublinianek na finiszu rundy zasadniczej jest bardzo dobra.

Do jej zakończenia zostały zaledwie cztery spotkania. W tym dwa z warszawską Polonią. Drużyny nie zagrały ze sobą jeszcze ani razu, a podejść było już dwa. Trzecie już w piątek. Pozostaje mieć nadzieję, że to starcie dojdzie do skutku. Lublinianki w zmaganiach Energa Basket Ligi Kobiet u siebie są niepokonane. Wygrały wszystkie osiem potyczek. Zwycięstwo nad Polonią otworzył drogę, aby pozostać niepokonanymi i przystąpienia do play-offów z uprzywilejowanej pozycji. Początek meczu z Polonią w piątek (18 lutego) o godzinie 18:00.

Pięć dni później Pszczółki stoczą historyczne starcie 1/8 finału rozgrywek EuroCup. Rywalem francuski Lyon. Faworytkami będą rywalki, ale podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka już nie raz w tym sezonie udowadniały, że są w stanie wygrać z każdym. W eliminacjach do Pucharu Europy lublinianki przebrnęły Spartaka Moskwa. Następnie wyszły z grupy, w której mierzyły się z tureckim CBK Mersin, białoruskim Horizontem Mińsk i dobrym znajomym z EBLK – zespołem Gorzowa Wielkopolskiego.

W fazie play-off lublinianki pokonały natomiast najpierw francuski Tarbes, a następnie inną drużyny z tego kraju – Villeneuve d’Ascq LM. Terazi także zagrają z Francuzkami, tym razem ekipą LDLC ASVEL Feminin. Drużyna z Lyonu to jeden z faworytów do zwycięstwa w całych rozgrywkach. W grze zostało już tylko osiem drużyn. Po tej rundzie zostanie ponownie osiem: cztery z EuroCupu, a kolejne cztery dołączą jako spadkowicze z EuroLigi. Czy Pszczółki stać na kolejną niespodziankę. Spotkanie z Lyonem w środę (23 lutego) o godzinie 18:00.

EBLK: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – SKK Polonia Warszawa (piątek, 18 lutego, godzina 18:00)

EuroCup: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – LDLC ASVEL Feminin (środa, 23 lutego, godzina 18:00)

Bilety do nabycia w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin oraz w kasach biletowych hali MOSiR na godzinę przed rozpoczęciem starcia. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.