Przygoda z Pszczółką potrwa dalej

Olga Trzeciak to trzecia zawodniczka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z kadry ubiegłego sezonu, która będzie dalej bronić barw lubelskiego zespołu.

20-latka występująca na pozycji silnej skrzydłowej do drużyny trenera Krzysztofa Szewczyka dołączyła rok temu. Jej poprzednim klubem była PolskaStrefaInwestycji Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski, z której drugim zespołem występowała na pierwszoligowych parkietach. Debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej zanotowała już w 1. kolejce sezonu 2019/2020 w domowym starciu Pszczółek z Artego Bydgoszcz.

W sumie wystąpiła w jedenastu meczach na poziomie ekstraklasy, w których średnio zdobywała jedno oczko, zdobywając o wiele cenniejsze doświadczenie. Grę w barwach Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin łączyła z występami w AZS UW Warszawa (1. Liga Kobiet). Tu jej liczby były zdecydowanie lepsze: 9.9 punktu na mecz w lidze oraz 10.8 w Mistrzostwach Polski U22. Na pytanie odnośnie przyszłego sezonu, odpowiada: indywidualnie chcę dalej się rozwijać i pracować nad swoimi słabymi stronami. Natomiast z drużyną oczywiście chcę osiągnąć jak najwyższe miejsce w rozgrywkach 2020/2021. Cała rozmowa wkrótce na naszej stronie.

 

Autor: Kamil Wojdat