“Ready to win” ‒ Małgorzata Hołub-Kowalik wybrała. I nie żałuje!

“Ready to win” jak co tydzień przybliża nam sylwetkę jednego z naszych studentów-sportowców. Bohaterką najnowszego odcinka jest lekkoatletka, Małgorzata Hołub-Kowalik!

Studentka bezpieczeństwa wewnętrznego na Wydziale Prawa i Administracji UMCS na bieżni specjalizuje się w biegach sprinterskich. Jej koronnym jest dystans 400 metrów. To właśnie tu odnosi największe sukcesy. Jest indywidualną oraz sztafetową triumfatorką Uniwersjady. Razem z koleżankami z kadry Polski wywalczyła także trzy złote medale mistrzostw Europy! Zawodniczka ma swoim koncie ma również sztafetowe medale mistrzostw świata. Jedynym brakującym w jej kolekcji jest ten z igrzysk olimpijskich. Szansa na to za kilka miesięcy w Tokio.

Godzenie studiowania z uprawianiem sportu wyczynowego to bardzo wymagające połączenie. Jednak UMCS stwarza znakomite warunki, aby było ono możliwe. Idealnym przykładem jest tutaj “program dwutorowej kariery” polegający na indywidualnym dostosowaniu zajęć i zaliczeń do biorącego w nim udział studenta. Jednak ci mogą korzystać także z innych programów jak: Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego czy Narodowa Reprezentacja Akademicka.

Przy Uniwersytecie działa Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin, którego sekcja lekkiej atletyki jest aktualnie najsilniejszą w Polsce! Równie imponująco przedstawiają się dokonania pływaków, z kolei nieprzerwanie od 2014 roku w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce występują koszykarki. W 2020 roku studenci UMCS wygrali prestiżową klasyfikację medalową Akademickich Mistrzostw Polski, w zestawieniu ogólnym zajmując historyczne piąte miejsce, zwyciężając natomiast w typach uczelni (uniwersytety). Zaplecze trenerskie oraz wielość dyscyplin, jakie można trenować jest naprawdę imponująca (9 sekcji wyczynowych i ponad 30 sekcji akademickich). Wybierz UMCS i bądź “ready to win”!