Rekordowy mityng w Toruniu. Akademicy pokazali moc!

7. Copernicus Cup był bardzo udany dla zawodników AZS UMCS Lublin. Halowy rekord Polski pobił Marcin Lewandowski, a nową życiówkę ustanowiła Karolina Kołeczek.

Od podopiecznej trenera Piotra Maruszewskiego zacznijmy. Karolina zdecydowanie jest w gazie. Kilka dni temu w Łodzi na dystansie 60 metrów przez płotki osiągnęła 8.01, co było jej nowym rekordem życiowym. W środę w Toruniu ten wynik wyrównała już w biegu eliminacyjnym. Z kolei w finale spisała się jeszcze lepiej. Złamała barierę ośmiu sekund, ostatecznie przekraczając linię mety z rezultatem 7.98 sekundy! Szybsza od niej była tylko Amerykanka – Christina Clemons (7.81).

Jeszcze lepiej od koleżanki z drużyny spisał się średniodystansowiec – Marcin Lewandowski. Popularny “Lewy” w biegu na 1500 metrów nie tylko ustanowił nową życiówkę, ale też nowy rekord Polski! Od 17 lutego ten wynosi 3:35.71 sekundy. Taki zagwarantował mu 2. miejsce. Poza zasięgiem był Etiopczyk – Salemon Barega (3:32.97). Na 9. pozycji finiszował inny reprezentant AZS UMCS – Szymon Żywko (3:44.40).

W Toruniu mogliśmy obejrzeć jeszcze jedną z akademiczek – Małgorzatę Hołub-Kowalik. Ta z czasem 52.74 sekundy była piąta. Jednak co ważniejsze wypełniła minimum na Halowe Mistrzostwa Europy.

Już w najbliższe weekend także w Toruniu odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski, a na początku marca w tym samym miejscu zawodnicy powalczą we wspomnianych Halowych Mistrzostwach Europy.

fot. Tomasz Kasjaniuk
Autor: Kamil Wojdat