Rusza nabór do sekcji piłki ręcznej. Przed nami kolejna edycja HANDBALL DAY

Chcesz rozpocząć przygodę z piłką ręczną? Nic prostszego! Przyjdź w sobotę na AZS UMCS HANDBALL DAY i pokaż co potrafisz.

Jest to druga edycja naboru do młodzieżowej sekcji piłki ręcznej AZS-u UMCS Lublin. Odbędzie się on w sobotę w godzinach 10:00-14:00 w Hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 4. Wszyscy zainteresowani mogą przyjść, spróbować swoich sił w pracy z zawodowcami, a kto wie może i rozpocząć świetną sportową przygodę.

Jest to dzień rekrutacyjny, ale także dzień w którym chcemy, żeby dzieci poznały piłkę ręczną. Być może zostały nawet z nami na dłużej. Zapraszamy wszystkie dzieci z klas 1-8 wraz z rodzicami na takie otwarte treningi, spotkania z zawodowymi graczami z ekstraklasy i reprezentacji Polski. Chcemy zachęcić dzieci do uprawiania piłki ręcznej w naszych juniorskich drużynach, które od tego roku na poważnie chcemy reaktywować – wyjaśnia kierownik drużyny szczypiornistów AZS-u UMCS Lublin, Karol Kołodziejczyk.

Głównym celem jest propagowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Miejsc w sekcji z pewnością nie zabraknie dla najbardziej zainteresowanych. Klub zamierza otworzyć wiele grup wiekowych.

Będziemy tworzyć grupy w klasach 1-2, 3-4, 5-6 i 7-8. Chcemy utworzyć co najmniej dwie grupy młodzieżowe, więc myślę, że każdy bez względu jak się zaprezentuje na naborze, otrzyma od nas szansę gry. Jest to projekt długofalowy, więc nie oczekujemy, że trafią nas się od razu gotowi zawodnicy – dodaje Karol Kołodziejczyk.

HANDBALL DAY będzie podzielony na dwa etapy. W pierwszej części, która odbędzie się w sobotę, zaplanowany jest otwarty trening wraz z grami i zabawami oraz konkursami z nagrodami. Uczestnicy będą mogli zamienić także kilka słów z zawodowcami i usłyszeć nieco więcej o tym sporcie. Drugi etap to natomiast zorganizowanie pierwszego turnieju amatorskiego dla tych, którzy będą chcieli dołączyć do sekcji. Plan na jego przeprowadzenie klub przedstawi na dniach.