Skład Pszczółek kompletny!

To już ostatnie wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przed sezonem 2020/2021. Do drużyny trenera Krzysztofa Szewczyka dołączyła Martina Fassina!

21-letnia Włoszka może występować na pozycjach rzucającej oraz niskiej skrzydłowej. Od początku kariery jest związana z rodzimą ligą. Dwa ostatnie sezony spędziła w drużynie Famila Wuber Schio, z którą sięgnęła po mistrzostwo kraju w 2019 roku! W minionym sezonie Serie A również zmierzała po tytuł, jednak z powodu przerwania rozgrywek ten nie został przyznany żadnej z drużyn. W rozegranych 21 meczach ligowych zdobywała średnio 4.2 punktu oraz notowała 2.6 zbiórki na spotkanie. Mimo młodego wieku ma za sobą debiut w rozgrywkach Euroligi.

Fassina to młodzieżowa reprezentantka Italii. Razem z koleżankami z kadry sięgała po medale imprez międzynarodowych. W 2015 roku została brązową medalistką Mistrzostw Europy do lat 16, natomiast rok później wywalczyła srebro Mistrzostw Świata U17!

– Szukaliśmy zawodniczki, która nam pomoże na pozycjach “nr 2” i “nr 3”. Martinę znam jeszcze z Mistrzostw Europy do lat 20. Obserwuję ją już tak naprawdę od dwóch lat. Dobrze broni, ma rzut za trzy punkty, potrafi grać tyłem do kosza. Spełnia wszystkie nasze oczekiwania i myślę, że z nią nasz skład jest kompletny! ‒ mówi trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk

 

Autor: Kamil Wojdat