SMS zdecydowanie lepszy. Druga porażka akademiczek u siebie

Wyraźnie lepsze okazały się szczypiornistki SMS-u ZPRP II Płock w starciu z MKS-em AZS UMCS Lublin. Przyjezdne pewnie wygrały w Lublinie 35-28. Tabela 1. Ligi Kobiet TUTAJ.

Od początku spotkania inicjatywa leżała po stronie przyjezdnych. Po trzech minutach płocczanki wygrywały 3-0, a akademiczki grały w osłabieniu po karze Gabrieli Warias. Niemoc gospodyń przełamała Katarzyna Suszek (1-3), ale nadal lepiej radziły sobie przyjezdne. W ich szeregach wyróżniała się Oliwia Domagalska. Gdy w 9. minucie Monikę Nóżkę pokonała Iga Barska, SMS prowadził już 7-2. Z każdą kolejną minutą przewaga zespołu trenera Marka Jagodzińskiego rosła (4-11). Lublinianki miały problem z przeforsowaniem obrony rywalek. Miejscowym brakowało też szczęścia. Gdy dochodziły do sytuacji rzutowych, obijały słupek i poprzeczkę bramki Oliwii Suligi. Nie zawodziła tylko Diana Vlasiuk, która dobrze wykonywała karne. W 22. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 7-15. AZS w końcówce wziął się odrabianie strat, ale SMS i tak dowiózł wysoką przewagę do przerwy (13-18).

Po zmianie stron mocno do ataku ruszył zespół Płocka. W pierwszych siedmiu minutach przyjezdne zdobyły cztery bramki, nie tracąc przy tym żadnej (13-22). Gospodynie nie miały sposobu, aby się przełamać. Spudłowała nawet Vlasiuk z karnego. Dopiero Klaudia Kuc w 39. minucie pokonała bramkarkę rywalek (14-23). Pewnym impulsem dla Lublina było efektowne trafienie z dystansu Suszek (16-24). Po nim dobrą interwencją popisała się Monika Nóżka, a z linii siedmiu metrów gola zdobyła Gabriela Tomczyk (17-24). Akademiczki zaczęły się spieszyć, bo czasu było coraz mniej. Jednak popełniały przy tym niewymuszone błędy. Ostatni fragment to obustronna wymiana ciosów. A to z każdą chwilą do wygranej przybliżało przyjezdne. MKS AZS UMCS Lublin po raz drugi w tym sezonie uległ we własnej hali.

MKS AZS UMCS Lublin ‒ SMS ZPRP II Płock 28-35 (13-18)

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Julia Dziuba (1), Agnieszka Blaszka (1), Agnieszka Ziętek, Elżbieta Żywot, Magdalena Markowicz (2), Gabriela Warias (1), Katarzyna Suszek (7), Gabriela Tomczyk (6), Klaudia Kuc (4), Karolina Dąbała (1), Agnieszka Mikocka, Diana Vlasiuk (5).

SMS ZPRP II Płock: Oliwia Suliga, Paulina Kopańska (4), Amelia Kawka (1), Natalia Pankowska (1), Julia Pędziwiatr (2), Kinga Kamecka, Oliwia Domagalska (8), Daria Grobelna (2), Justyna Świerżewska (2), Kinga Lemiech (2), Iga Barska (7), Nadia Bury (4), Karolina Jureńczyk (2).