Sobota z lekką atletyką. Na starcie zawodnicy AZS UMCS

Po perturbacjach związanych z pandemią koronawirusa do rywalizacji na dobre wracają lekkoatleci. Najbliższe zawody już w sobotę (25 lipca) w Lublinie!

Chęć udziału w 1. Kwalifikacyjnym Mityngu LOZLA zadeklarowało już ponad 140 sportowców z 16 klubów. Jednak zgłoszenia nadal trwają (do środy 22 lipca), zatem o wygraną powalczy jeszcze większa liczba sportowców.

Wśród zgłoszonych zawodników są również reprezentanci AZS UMCS Lublin. Póki co w liczbie 15. Swój udział potwierdzili między innymi sprinterzy: Karolina Kołeczek czy Jakub Lempach. Ta pierwsza nie wystąpi co prawda na swoim koronnym dystansie (100 metrów przez płotki), jednak zobaczymy ją na starcie klasycznego sprintu na 100 metrów. W zmaganiach panów jednym z faworytów do wygrania tego dystansu będzie wspomniany wcześniej Lempach, choć jak sam przyznaje będzie to dla niego pierwszy występ w sezonie i potraktuje go raczej treningowo:

– To będą moje pierwsze zawody w obecnym sezonie. Muszę przyznać, że potraktuję je raczej treningowo, choć nie ukrywam, że liczę na przyzwoity wynik. Jestem aktualnie trochę zmęczony ciężkim treningiem, ale czuję się dobrze. W sobotę okaże się, na co to wystarczy. W tym roku moim celem jest medal Mistrzostw Polski, a oprócz tego poprawienie rekordu kraju U20 na dystansie 60 metrów. I to właśnie na to drugie nakierowuję moje główne przygotowania.

Ciekawie zapowiada się również konkurs pchnięcia kulą mężczyzn. Tutaj zdecydowanym kandydatem do triumfu będzie Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn), ale o udany występ postara się także świetnie spisujący się w ostatnim czasie Sebastian Łukszo. To pierwszy sezon kulomiota w barwach AZS UMCS Lublin, którego szeregi zasilił w styczniu tego roku. Niedawno, bo na początku lipca ustanowił swój nowy rekord życiowy, który aktualnie wynosi 19.65 metra. Nie jest wykluczone, że w sobotę Sebastian znów może zbliżyć się do takiego rezultatu. Program minutowy zawodów dostępny TUTAJ.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat