To będzie jej drugi rok w Lublinie

Sezon 2020/2021 dla Wiktorii Duchnowskiej będzie drugim w barwach Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. 19-latka może występować na pozycjach rzucającej oraz niskiej skrzydłowej.

Do zespołu z Lublina Wiktoria dołączyła rok temu, przechodząc z drugiej drużyny Enei AZS AJP Gorzów Wielkopolski. W niej występowała na szczeblu pierwszoligowym. Na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet zadebiutowała w Lublinie. Od trenera Krzysztofa Szewczyka swoją szansę dostała w ośmiu spotkaniach ekstraklasy. W nich średnio zdobywała 2.3 punktu na mecz.

W rozgrywkach 19/20 grę w Pszczółce godziła z występami w pierwszoligowym zespole AZS UW Warszawa. Tutaj na koncie średnio zapisywała 5.3 punktu w spotkaniach ligowych oraz 6.9 punktu w spotkaniach Mistrzostw Polski U22.

– Jestem bardzo zadowolona z ubiegłego sezonu w Pszczółce!  Wiele mnie nauczył ‒ przede wszystkim pod względem koszykarskim, ale też jeśli chodzi o życie z dala od rodziny. Bardzo podoba mi się w Lublinie. ‒ mówi Wiktoria Duchnowska. Cała rozmowa z zawodniczką już niedługo na naszej stronie.

Autor: Kamil Wojdat