Transferów ciąg dalszy!

Do zespołu Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dołącza 23-letnia Amerykanka, Morgan Bertsch! Zawodniczka występuje na pozycji “nr 4”.

Silna skrzydłowa ma już doświadczenie z gry na europejskich parkietach. Ubiegły sezon spędziła w rosyjskim klubie Sparta&K M.R. Vidnoje. Tam rywalizowała zarówno w zmaganiach ligowych, jak i w rozgrywkach EuroCup. W tych pierwszych średnio notowała 12.2 punktu oraz 5 zbiórek na spotkanie. Podobnie jej statystyki wyglądały w zmaganiach kontynentalnych (14.6/4.7). Najlepszym występem w sezonie 2019/2020 był grudniowy mecz ligowy przeciwko zespołowi MBA Moskwa, w którym zapisała na swoim koncie 28 oczek i aż 11 zbiórek.

Wcześniejsze lata kariery spędziła w lidze NCAA, gdzie występowała w drużynie Uniwersytetu Kalifornia ‒ Davis. Najbardziej udany był dla niej sezon 2018/2019, gdzie średnia zdobywała 23.6 punktu na mecz.

– Szukaliśmy centra, który dobrze gra przodem do kosza, rzuca za trzy i jest mobilny. Morgan spełnia nasze wszystkie wymagania. Ponadto jest już doświadczona w grze w Europie. W ubiegłym sezonie występowała w Spartaku. Mierzyła się z silnymi zespołami zarówno w lidze rosyjskiej, jak też zmaganiach EuroCup. Po obejrzeniu jej spotkań podjęliśmy decyzję, że dołączy do naszej drużyny. Oczywiście będzie występować na pozycji “nr 4”, a chwilami na pozycji “nr 5” ‒ komentuje trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk.

Autor: Kamil Wojdat