Wychowanka w kadrze pierwszego zespołu

W kadrze Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin na sezon 2019/2020 znalazła się wychowanka klubu ‒ Zofia Kosicka. 16-letnia zawodniczka występuje na pozycji rozgrywającej.

Zofia Kosicka do tej pory występowała w zespole młodzieżowym, prowadzonym przez Sławomira Deptę. Jak przyznaje sam trener, jego podopieczna w ostatnim czasie zrobiła duży progres:

– Zosia wyróżnia się dobrą techniką. Widać, że ostatnio zrobiła duże postępy. Cały czas jest bardzo zaangażowana w trening, nieustannie się doszkala i to przynosi efekty. Stąd wspólna ocena z trenerem Szewczykiem, że powinna zostać wyróżniona. Oczywiście znalazła się w kadrze pierwszego zespołu, ale priorytetem dla niej będą mecze z rówieśniczkami w drużynie młodzieżowej ‒ mówi pierwszy klubowy szkoleniowiec zawodniczki, Sławomir Depta.

– Na ten moment rozpatrujemy dwie, trzy nasze wychowanki. Jedną z nich jest Zosia, którą obserwowałem choćby podczas rozgrywek EGBL. Wydaje się, że ma talent, który poparty ciężką pracą może dać jej szansę na występy w ekstraklasie. Jednak to raczej melodia przyszłości. Ale jeśli będzie ku temu okazja, warunki meczowe na to pozwolą, to możliwe, że już w tym sezonie zadebiutuje na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej ‒ ocenia trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk.

 

Autor: Kamil Wojdat