Trzy medale na początek. Mistrzostwa Polski w Olsztynie rozpoczęte

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski Seniorów w Pływaniu dobiegł końca. Zawodnicy AZS UMCS Lublin podczas środowej rywalizacji w Olsztynie stawali na podium trzykrotnie.

Pierwszy, inauguracyjny medal zdobyła jedna z ikon klubu z Lublina. Mowa o Konradzie Czerniaku, który na dystansie 50 metrów motylkiem z czasem 21.48 sekundy wywalczył srebro. Po złoto sięgnął Paweł Juraszek (Juvenia Wrocław), który jako jedyny złamał granicę 21 sekund (20.82). Podium uzupełnił Jakub Kraska ( AZS Łódź).

Na dystansie dwukrotnie dłuższym również srebro wywalczył nowy nabytek akademików ‒ Marcin Cieślak. Co ważniejsze, czas 49.90 jest także wypełnieniem minimum na Mistrzostwa Europy w Budapeszcie. Złoto trafiło do Jakuba Majerskiego (AZS-AWF Katowice) a brąz do Kacpra Majchrzaka (Warta Poznań).

Ostatni medal pierwszego dnia zmagań był udziałem sztafety kobiecej 4×50 metrów stylem zmiennym. Drużyna w składzie: Martyna Piesko, Daniela Georges, Wiktoria Samuła, Wiktoria Czarnecka stanęła na najniższym stopniu podium. Wygrała Juvenia Wrocław przed katowickim AWF-em.

AZS UMCS Lublin zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Prowadzi AZS-AWF Katowice.