Udana Gala Sportu Akademickiego. UMCS wyróżniony w kraju!

Za nami Wirtualna Gala Sportu Akademickiego. W tym roku bardzo udana dla Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, który otrzymał w jej trakcie wiele wyróżnień.

Wyniki sportowe studentów UMCS-u sprawiły, że uczelnia zajęła piąte miejsce w klasyfikacji generalnej w Akademickich Mistrzostw Polski. Z kolei wśród samych uniwersytetów była druga. Po raz pierwszy w historii nasi reprezentanci wygrali klasyfikację medalową całej imprezy. Oprócz wyróżnień sportowych, w ręce przedstawicieli uczelni trafiły także inne. Nagrodę imienia Eugeniusz Pietrasika za aktywnie działające na rzecz promowania i rozwoju sportu w środowisku akademickim otrzymała Dagmara Gruszczak.

Nie spodziewałem się tego wyróżnienie, więc jestem pozytywnie zaskoczona. Oczywiście bardzo się cieszę, bo nagroda imienia Eugeniusza Pietrasika jest jedną z najważniejszych w środowisku Akademickiego Związku Sportowego. To ogromny zaszczyt, ale też motywacja do dalszej pracy. Mam nadzieję, że moje działania przyczynią się do dalszego promowania sportu zarówno tu na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, w całym Lublinie oraz całej Polsce ‒ mówi laureatka.

Z kolei nagrodę Fair Play za akcję AZS Balkon Run otrzymał AZS UMCS Lublin. Był to tzw. bieg domowy na dystansie 5 kilometrów. Wydarzenie odbyło się w kwietniu, a pieniądze zebrane w trakcie jego trwania zostały przekazane na zakup środków ochrony osobistej dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Udział w akcji wzięło prawie 200 osób, udało się zebrać ponad 4700 złotych.

Cieszy, że pomysł został doceniony. Cieszy też, że takie działania sportowo-wolontarystyczne zostały docenione. To pokazuje, że AZS to nie sam sport, ale też inicjatywy skierowana na mieszkańców, społeczność szerszą niż tylko sportowcy ‒ komentuje Prezes Zarządu AZS UMCS Lublin, Rafał Walczyk.