Trzy nowe twarze w ekipie Luxiony! Solidne wzmocnienie akademików

Futsaliści Luxiony AZS UMCS Lublin przystąpią do rundy rewanżowej silniejsi personalnie. Do ekipy Dzików dołączyło trzech nowych zawodników!

Szeregi Luxiony zasiliło dwóch czołowych graczy pierwszoligowych parkietów oraz młody zawodnik z Akademii Górnika Łęczna.

Zarówno Michał Tkacz (29 lat) jak i Adrian Nowak (25 lat) to wiceliderzy klasyfikacji strzelców Grupy Południowej 1. Ligi Futsalu. Obaj to nominalni rozgrywający. W obecnym sezonie zdobyli po 19 goli. Tkacz dla Gwiazdy Rudy Śląskiej, a Nowak dla Stali Mielec. Oprócz nich barw Luxiony będzie bronił także młody Michał Offert.

Zarówno Adrian Nowak jak i Michał Tkacz to doświadczeni zawodnicy, którzy maja na swoim koncie nie jedna bramkę na ligowych parkietach. Myślę, że będą to duże wzmocnienia, które podniosą poziom sportowy jak i rywalizację o skład. Każdy z nowych graczy da nam kolejne opcje do tworzenia nowych schematów. Michał Offert to młody zawodnik, który uczy się dopiero seniorskiego futsalu. Ma za sobą występny w MMP. Trenował z nami już w tamtym sezonie i jak widać, spodobał mu się futsal i włącza się do walki skład. Wzmocnienia jak zawsze są sygnałem, że drużyna chce powalczyć o wyższe cele. Mam nadzieję, że każdy z nowych zawodników da z siebie wszystko w nadchodzących meczach, co powinno napędzić cały zespół. Czy uda nam się powalczyć o coś lepszego? Czas pokaże – komentuje trener Konrad Tarkowski.

Autor: Kamil Wojdat