Volley Lublin i AZS łączą siły! Nowy etap sekcji siatkówki kobiet w klubie

Kluby AZS UMCS Lublin oraz Volley Lublin podpisały umowę, na mocy której łączą siły. Od nowego sezonu na drugoligowych parkietach drużyna będzie występować pod nazwą AZS UMCS Volley Lublin!

AZS UMCS jest w środowisku siatkarskim zdecydowanie dłużej od nas. My jesteśmy niespełna rok. Zatem połączenie sił jest dla nas zupełnie nowym doświadczeniem, za którym też idą nowe cele. Te będziemy realizować na parkietach 2. i 3. ligi. To dlatego, że wystawimy dwie drużyny. Do tej pory graliśmy tylko na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Organizacyjnie te dwa poziomy dzieli prawdziwa przepaść, dzisiaj wchodzimy na wyższym poziom i ten organizacyjny i sportowy. Pozostaje dopięcie składu. Na ten moment zostają z nami cztery zawodniczki AZS-u. Całą drużynę będziemy jeszcze kompletować, aby rozpocząć najbliższy sezon w jak najmocniejszym zestawieniu – mówi Prezes Zarządu Volley Lublin, Bartosz Jesień.

Od początku swojej kadencji podkreślam, że podstawą funkcjonowania każdej sekcji wyczynowej jest budowa sekcji młodzieżowych. To jest podstawą współpracy z Volley Lublin. Projekt zakłada budowanie silnego ośrodka żeńskiej siatkówki w naszym mieście. Volley z powodzeniem występował w III lidze siatkówki kobiet. Dzięki wspólnym działaniom nasz cel możemy zrealizować. Ostatnie lata siatkówki kobiet w naszym klubie to ciężki okres. Piotrek Fijołek w dwóch ostatnich sezonach włożył ogrom serca oraz czasu w to, by drużyna mogła z powodzeniem występować na drugoligowych parkietach, Chcę mu po raz kolejny za to serdecznie podziękować. To nie był łatwy czas pracy: pandemia, zmiany w drużynie oraz różne inne zawirowania. Piotrek pokazał, że jest AZS-iakiem z krwi i kości, który nie boi się trudnych wyzwań. Jeszcze raz ogromnie dziękuję za jego pracę na rzecz AZS. Sport to jednak dziedzina gdzie liczą się wyniki oraz realizacja założonych celów. Niestety cele, które założyliśmy sobie na początku naszej współpracy nie zostały osiągnięte. Po wyniku w lidze, rozmowach również z zespołem, doszliśmy do wniosku, że czas na zmiany. Od nowego sezonu trenerem II-ligowej drużyny będzie Pan Bartosz Jesień i to kolejny punkt współpracy z Volley Lublin – mówi Prezes Zarządu AZS UMCS Lublin, Rafał Walczyk.

Nie chcemy w żadnym stopniu mówić już teraz o górnolotnych celach. Dla mnie najważniejsze jest zbudowanie silnego zaplecza siatkówki kobiet, a to proces długofalowy. Drugim celem będzie zbudowanie silnej drużyny akademickiej, która z powodzeniem powalczy w Akademickich Mistrzostwach Polski. Część dziewczyn z obecnego składu skończy studia lub też nie będzie reprezentować już nas na tej imprezie, jednak sekcja powstała po to, by właśnie tam odnosić największe sukcesy. Celem na najbliższy rok jest stworzenie silnego składu z zawodniczek, które podejmą studia na UMCS-ie. Ponadto chcemy rozpocząć proces szkolenia dzieci i młodzieży oraz budowanie kolejnych grup młodzieżowych. Jeżeli uda się nam osiągnąć te cele, to naprawdę będzie ogromny krok do przodu i da nam solidne podstawy do tego, by w przyszłości walczyć o awans – dodaje.

Jesteśmy młodym klubem, dla którego minione rozgrywki były pierwszymi w profesjonalnej lidze. Propozycja połączenia sił pojawiła się tuż po turnieju półfinałowym w 3. lidze. Wcale nie musieliśmy się długo nad nią zastanawiać. Dla nas to ogromna szansa, by spróbować 2. ligi, a dla całego projektu jakim jest AZS UMCS Volley Lublin to szansa na walkę o wyższe cele, w perspektywie czasu może o 1. ligę. Bardzo się cieszymy z podpisanego porozumienia. Mamy już pewną wizję tego, jaki zespół pod kątem personalnym wystawimy w przyszłym sezonie na drugoligowych parkietach. Co istotne, nie będzie to jedyny zespół, bo wystąpimy także w rozgrywkach trzecioligowych. Ponadto filarem naszej współpracy będzie rozwijanie grup młodzieżowych. Wierzę, że obu stronom, a przede wszystkim lubelskiemu sportowi przyniesie to same korzyści – komentuje dyrektor sportowy AZS UMCS Volley Lublin, Łukasz Kozak.