W Lublinie znów rywalizowali pływacy z całej Polski

Od czwartku do niedzieli na pływalni Aqua Lublin toczyły się zmagania w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 15 lat w pływaniu. To kolejna pływacka impreza w tym roku o skali ogólnopolskiej w naszym mieście.

Na przełomie maja i czerwca AZS UMCS Lublin pełnił rolę gospodarza Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Teraz lubelskiemu klubowi przypadła organizacja zawodów dla pływaków 15-letnich. Lublinianie po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i w pełni wywiązali się z przeprowadzenia mistrzostw.

Wszystko odbyło się tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Impreza wyszła naprawdę fajnie. Młodzi pływacy bardzo przeżywają każdy start, ale też równie mocno cieszą się z każdego sukcesu. Tych nie brakowało na lubelskiej pływalni, gdyż zawodnicy osiągali bardzo dobre wyniki. Wiele osób zachwalało sobie starty na tym basenie i myślę, że większość zapamięta na zawsze te zawody – wyjaśnia koordynator zawodów, Jarosław Mazurek.

O wysokim poziomie mistrzostw świadczą chociażby nowe rekordy Polski w kategorii 15-latków. Dotychczasowy najlepszy wynik przebiła sztafeta 4×400 metrów z UKS-u G-8 Bielany Warszawa, a nowy rekord kraju na 50 metrów grzbietem ustanowił Szymon Mróz (MKP ,,Wodnik 29” Tychy).

Ze swoich osiągnięć może być zadowolony także pływak AZS-u UMCS Przemysław Pietroń. Reprezentant zielono-białych dwukrotnie stawał na podium w ciągu całych zawodów. W wyścigu na 100 metrów dowolnym był najszybszy i sięgnął po medal z najcenniejszego kruszcu (53.12). Do tego dołożył również brąz na 200 metrów stylem dowolnym (1:58.93).

Pietroń bardzo dobrze wypadł na tych zawodach, bo zgarnął złoto i brąz. Miał także dużo finałów ,,A”. Bez żadnych wątpliwości możemy powiedzieć, że jesteśmy bardzo zadowoleni z występów naszego zawodnika – podsumowuje Jarosław Mazurek.

Fot. Kamila Świeca/ Polski Związek Pływacki
Autor: Rafał Małys