Weekend na wyjeździe: Podtrzymana passa szczypiornistek i siatkarek

W miniony weekend trzy nasze zespoły toczyły swoje boje na wyjeździe. Były to szczypiornistki, siatkarki, a także pierwszoligowe koszykarki. Smakiem obeszły się jedynie te ostatnie.

Szczypiornistki AZS UMCS Lublin nadal zasłużenie okupują górną część tabeli. W 5 kolejce I Ligi. Kobiet (Grupa C) pokonały MKS Karczew 26-25. Lublinianki już na samym początku tego spotkania wyszły na dosyć wyraźne prowadzenie. Po trafieniu Gabrieli Tomczyk akademiczki prowadziły już 7-2. Przewaga jednak szybko stopniała, ale co najważniejsze lublinianki nie straciły prowadzenia. Do przerwy prowadziły 15-13. Kolejna część meczu już była bardziej wyrównana, a wynik oscylował w granicach remisu. Gola na wagę zwycięstwa zdobyła Maria Szczepaniak i lublinianki mogły się cieszyć z z czwartego zwycięstwa w tym sezonie. Tym samym z dorobkiem 12 punktów zajmują 3 lokatę w tabeli. O kolejne oczka powalczą dopiero 13 listopada. Na własnym parkiecie zmierzą się z KPR Marcovia ROKiS.

Z bardzo dobrej strony pokazały się również siatkarki AZS UMCS Volley Lublin. Akademiczki na wyjeździe pewnie pokonały Ósemkę Siedlce 3-0 (25-19, 25-17, 25-20). Było to czwarte zwycięstwo z rzędu podopiecznych Bartosza Jesienia. To przekłada się na dorobek 11 punktów i fotel wiceliderek Grupy 2 rozgrywek 2. Ligi. Lubelskie siatkarki na kolejne spotkanie przeniosą się już do własnej hali. Już 6 listopada podejmą JHN AZS Warszawa.

Ze swojej weekendowej dyspozycji mogą być niezadowolone jedynie koszykarki AZS UMCS II Lublin. Zielono-białe uległy w akademickich derbach ekipie AZS Uniwersytet Gdański 45-75. Nie pomogło 17 punktów Aleksandry Kuczyńskiej, która była najskuteczniejszą zawodniczką w tym meczu. Lublinianki przegrały pierwsze trzy kwarty odpowiednio 9-14, 6-22 oraz 14-24. Zdołały odpowiedzieć jedynie w ostatniej odsłonie zwycięstwem 16-15, ale to było za mało. Była to druga porażka podopiecznych Marka Lebiedzińskiego w tym sezonie. Tabela TUTAJ.