Weekend na wyjeździe: połowiczny uśmiech na twarzach akademików

W miniony weekend dwie ekipy z Lublina grały swoje mecze ligowe na wyjeździe. Mowa o siatkarkach i futsalistach.

Ci drudzy pojechali do Nowin na starcie z tamtejszym GKS-em. I to gospodarze od początku przejęli inicjatywę. Już w 3. minucie wyszli na prowadzenie po golu Marcina Talera. Cztery minuty później było już 2-0, a na listę strzelców wpisał się Paweł Markowicz. Wynik na 3-0 podwyższył Arkadiusz Lekki. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona. Po przerwie długo rezultat nie ulegał zmianie. Aż do 37. minuty, gdy czwartą bramkę dla miejscowych strzelił Andrzej Musiał. Honorowe trafienie dla Lublina zdobył tuż przed końcem Adrian Nowak. Po porażce strata Dzików do liderującego Górnika Polkowice wzrosła do pięciu oczek. W najbliższej serii gier Luxiona podejmie u siebie BSF Bochnię, a to spotkanie na kanale YouTube AZS UMCS Lublin.

Lepiej poszło siatkarkom, które rozegrały dwa mecze. Najpierw zmierzyły się one z SMS-em PZPS Szczyrk II, który jest czołową ekipą ligi. Ten mecz padł łupem lublinianek w stosunku 3-1 (25-22, 25-22, 23-25, 25-13). Nazajutrz, w niedzielę, zielono-białe zagrały z Jedynką Tarnów. Również i to starcie wygrały, tym razem 3-0 (25-19, 25-20, 25-22). Dzięki zwycięstwom AZS jest już pewny utrzymania w 2. Lidze. Ostatni mecz sezonu w najbliższy weekend. Rywalem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.