Przed nami drugi akt rywalizacji: w Bydgoszczy!

Po meczach play-off w Lublinie, Pszczółka Polski Cukier remisuje z Basketem 25 Bydgoszcz 1-1. Kolejne dwa starcie na terenie rywalek. Gra toczy się do trzech wygranych.

Czy już ktoś w najbliższy weekend zapewni sobie miejsce w półfinale? O ile w innych parach ćwierćfinałowych jest to bardzo możliwe, o tyle w meczu Pszczółki z Basketem, realnym wydaje się scenariusz piątego, decydującego spotkania. Nadzieję na korzystny wynik na terenie przeciwnika ma trener AZS UMCS, Krzysztof Szewczyk.

Wiedzieliśmy, że spotkania z Basketem będą bardzo ciężkie, że ta całą seria będzie ciężka. Już wiadomo, że nie rozstrzygnie się w trzech meczach. Teraz rywalizacja przenosi się do rywalek. Straciliśmy atut własnej hali, ale jedziemy do Bydgoszczy oczywiście po dwa zwycięstwa. Jednocześnie nie wybiegamy zbyt daleko w przyszłość, póki co koncentrując się na sobocie.

Dla przypomnienia: w pierwszym meczu górą była Bydgoszcz (73-76), w drugim lubelskie Pszczółki (62-59). Jak będzie tym razem? Sobotni mecz o godzinie 14:00, niedzielny o 19:00. Transmisja z obu dostępna na stronie TVCOM.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat