Weekend na wyjeździe: Szóste zwycięstwo szczypiornistek

Swoje ligowe zmagania na wyjeździe toczyły dwie drużyny akademickie. O ligowe punkty walczyły szczypiornistki i koszykarze. Bilans AZS UMCS Lublin to zwycięstwo i porażka.

W dobrych nastrojach z Płocka wróciły szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin. Zielono-białe pokonały tam pierwszą drużynę SMS-u ZPRP Płock 27-17. W końcowym triumfie zdecydowanie pomogła dobra postawa akademiczek w defensywie, bo do przerwy prowadziły 12-6. Zgromadzoną zaliczkę zdołały jeszcze powiększyć i zgarnąć komplet punktów. To było szóste ligowe zwycięstwo podopiecznych Patryka Maliszewskiego, które zajmują 4 miejsce w tabeli 1 Ligi Kobiet (Grupa C). Przed nimi jeszcze ostatnie spotkanie w tym roku, bo już w sobotę we własnej hali podejmą AZS Uniwersytet Warszawski.

Obawialiśmy się trochę tego meczu, bo zespół z Płocka odnosił całkiem niezłe wyniki. Natomiast rzeczywistość okazała się troszkę inna. Przez cały tydzień pracowaliśmy nad jeszcze jednym systemem obrony, który chcemy wprowadzać już na drugą rundę. Ten eksperyment zdał egzamin. Dobra obrona plus interwencje Elii Żywot sprawiły, że zamurowaliśmy naszą bramkę. Ten nowy system obrony sprawił, że mogliśmy wyprowadzać szybkie ataki. To był dobry mecz w naszym wykonaniu – komentuje Patryk Maliszewski, trener MKS AZS UMCS Lublin.

SMS ZPRP I Płock – MKS AZS UMCS Lublin 17-27 (6-12)
AZS: Skubacz (8), Markowicz (6), Kuc (3), Rossa (3), Suszek (2), Tomczyk (2), Byzdra (1), Vlasiuk (1), Owczaruk (1), Dziuba, Żywot, Osowska.

Do domu bez kompletu wrócili koszykarze AZS-u UMCS Start II Lublin. Lublinianie nie zdołali pokonać ekipy Miasto Szkła Krosno, z którą finalnie przegrali 81-92. Początek w wykonaniu akademików wyglądał jednak obiecująco, bo po pierwszej kwarcie remisowali 19-19. Sytuacja skomplikowała się w kolejnej odsłonie, którą miejscowi wygrali 29-19. Zgromadzoną zaliczkę gospodarze utrzymali aż do końca spotkania i tym samym komplet punktów został w Krośnie. Dla lublinian była to 7 porażka w sezonie, którzy na ten moment plasują się na 10 lokacie w I lidze.

Miasto Szkła Krosno – AZS UMCS Start II Lublin 92-81 (19-19, 29-19, 24-26, 20-17)
AZS: Pelczar (18), Obarek (14), Wąsowicz (12), Gospodarek (10), Myśliwiec (8), Nycz (6), Ziółko (6), Ciechociński (5), Pszczoła (2), Barnuś.

Fot. Michał Piłat