Wielkie święto futsalowe w Lublinie. Odbędą się Finały Mistrzostw Polski U-19

Już w ten piątek w mieście stołecznym województwa lubelskiego odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Do Lublina pierwszy raz zjadą się najlepsi zawodnicy z całego kraju, aby powalczyć o tytuł Mistrza Polski U-19 w futsalu mężczyzn!

Od wielu lat AZS UMCS Lublin zabiegał o zorganizowanie tak ważnego wydarzenia z rangi Młodzieżowych Mistrzostw Polski i to marzenie udało się zrealizować. Jest to niezwykle ważna okoliczność dla miasta, organizatorów, jak i dla samych lubelskich fanów futsalu, ponieważ cieszy się on mniejszym zainteresowaniem na Lubelszczyźnie niż w innych częściach Polski. Pomimo tego AZS UMCS Lublin stara się jak najbardziej kultywować ideę piłki nożnej w hali oraz pokazywać ją z jak najlepszej strony, co zostało w końcu docenione. Mistrzostwa Polski w Futsalu Mężczyzn U-19 w Lublinie stały się szansą do nawiązania współpracy z Widokiem Lublin, którego zawodnicy będą reprezentować AZS UMCS Lublin właśnie na tej imprezie.

Nie ma co ukrywać, jest to duża zasługa całej ekipy futsalu, która u nas funkcjonuje w tym dyrektora sportowego ds. futsalu Artura Banasika, jego praca od wielu lat przynosi wymierne korzyści. Jest to faktycznie fajna sprawa, że tutaj w Lublinie możemy widzieć chociażby młodzieżową reprezentację Polski, czy też Rekord Bielsko-Biała, czyli legendę futsalu. Rekord jest zawodowym klubem, który z powodzeniem rywalizował na arenie międzynarodowej. Ten mecz w Pucharze, mimo że przegrany, na pewno był taką gratką dla wszystkich osób, które śledzą futsal i poczynania naszej drużyny. Bardzo się cieszę, że coś takiego się udało, a Mistrzostwa Polski są dopełnieniem pewnego rodzaju aktywności w obszarze futsalu – zapowiada Rafał Walczyk, prezes AZS UMCS Lublin.

Finały Mistrzostw Polski w Futsalu U-19 w Lublinie rozpoczną się 24 lutego, a potrwają do 26 lutego. Uzdolnionym piłkarzom będzie można towarzyszyć w tych niezapomnianych chwilach na trybunach Hali Globus im. Tomasza Wójtowicza na Ul. Kazimierza Wielkiego 8. Trzymamy kciuki za lubelską drużynę i jej zmagania w fazie grupowej:

  • AZS UMCS Lublin – JKS SMS Jarosław (piątek 17:30)
  • AZS UMCS Lublin – Piast Gliwice Futsal (sobota 12:40)
  • AZS UMCS Lublin – TAF Toruń (sobota 19:20)

Serdecznie zapraszamy do kibicowania na miejscu albo przez transmisję, którą będzie można oglądać na naszym kanale YouTube. Wstęp na wydarzenie wolny!

Harmonogram meczów

Autorzy: Zuzanna Zając/Rafał Małys