Wiemy kto powalczy o medale. Za nami środowa sesja eliminacyjna

Środowe eliminacje napawają optymizmem. Pięciu pływaków AZS-u UMCS Lublin stanie przed szansą na medale w konkurencjach indywidualnych. Do walki wejdą także sztafety.

Tak jak we wtorek, dzisiejsze poranne eliminacje otworzyła rywalizacja stylem dowolnym. Tym razem jednak dystans do pokonania wynosił 200 metrów. Gospodarze będą mieli swojego przedstawiciela zarówno wśród pań jak i panów. Ponownie przed szansą walki o podium stanie Jan Hołub, który w dzisiejszych startach był dziewiąty (1:53.66). Miejsca nie zabraknie również dla wczorajszej brązowej medalistki na 400 metrów stylem zmiennym – Pauli Żukowskiej. Z rezultatem 2:07.28 zajęła ona ostatnie miejsce premiujące awansem do wyścigu o medal. Wolniejsza o zaledwie 4 setne sekundy okazała się jej koleżanka z klubu Natalia Lewandowska, która znalazła się tuż poza najlepszą dziesiątką (11).

Z bardzo dobrej strony na 50 metrów grzbietem pokazała się Adela Piskorska, która od tego sezonu reprezentuje zielono-białe barwy. Z czasem 28.61 sekundy uzyskała drugi rezultat w eliminacjach, a od pierwszej Alicji Tchórz (MKS Juvenia Wrocław) była wolniejsza o 6 setnych sekundy. Ze swojego wyniku na tym dystansie może być zadowolony także Kacper Stokowski, który był czwarty (25.52).

Jedynym zawodnikiem gospodarzy, który powalczy o medal na 100 metrów stylem klasycznym, jest Rafał Kusto. Reprezentant zielono-białych w porannych startach pokonał ten dystans z czasem 1:02.66, a w całej klasyfikacji był czwarty. Przed szansą na podium stanie także sztafeta kobiet i mężczyzn 4×100 metrów dowolnym. Gospodarze na tę konkurencję wystawią cztery żeńskie i cztery męskie zespoły. Przypomnijmy, że wczorajsza rywalizacja sztafetowa 4×100 metrów zmiennym zakończyła się srebrnym medalem dla gospodarzy.

Fot. Bartek Wójtowicz/PZP
Autor: Rafał Małys