Wszystko jest już jasne. Kadra Pszczółek skompletowana!

Kamiah Smalls to ostatnia zawodniczka w kadrze Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin na sezon 21/22. Młoda Amerykanka na swoim koncie ma występy w najmocniejszej lidze świata, czyli WNBA.

23-latka mierząca 178 centymetrów wzrostu to nominalna “2”, ale może też występować na pozycji numer “1”. Swoją karierę zaczynała w James Madison University, z którym występowała w lidze NCAA. W sezonie 19/20 zagrała w 29 meczach, w których średnio notowała 18.6 punktu oraz 2.9 asysty na spotkanie. W kwietniu 2020 roku Indiana Fever wybrała ją w trzeciej rundzie DRAFTU. W rozgrywkach WNBA zadebiutowała 31 sierpnia w starciu z ekipą Chicago Sky. Zdobyła 13 punktów, stając się czwartą zawodniczką w historii klubu, której ta sztuka udała się właśnie w debiucie. Łącznie Smalls wystąpiła w siedmiu meczach Fever, średnio zdobywając 3.9 punktu oraz notując 2 asysty.

Miniony sezon spędziła na parkietach włoskiej Serie, broniąc barw Empoli. Tam była jedną z kluczowych zawodniczek. Zagrała w 27 spotkaniach, w których zapisywała na swoim koncie 17.9 punktu, 5.2 zbiórki oraz 2.7 asysty na mecz.

Autor: Kamil Wojdat