Wygrana obowiązkiem. Luxiona podejmie Profi-Sport

W spotkaniu 7. kolejki 1. Ligi Futsalu (Grupa Południowa) zawodnicy Luxiony AZS UMCS Lublin zagrają u siebie z czerwoną latarnią rozgrywek, zespołem Profi-Sport Duda Gałów. Początek w niedzielę o godzinie 14:00.

Mecz oczywiście choć bez udziału publiczności, będzie można obejrzeć na klubowym kanale YouTube (TUTAJ).

Najbliższy rywal akademików w obecnym sezonie radzi sobie bardzo słabo. Póki co futsaliści z Dolnego Śląska przegrali wszystkie sześć spotkań i bez żadnej zdobywczy punktowej zajmują ostatnie miejsce w Grupie Południowej. O ile porażki ze startu rozgrywek nie były dla Profi-Sport bardzo dotkliwe (7-9 ze Stalą czy 3-6 z Heiro), to już mecze 5 i 6. kolejki nie napawają kibiców tej ekipy optymizmem (0-9 z Nowinami i 1-7 z Bochnią).

Lublinianie na swoim koncie zgromadzili z kolei siedem oczek, co przekłada się na dopiero 9. miejsce w lidze. Dzików w żadnym wypadku to nie satysfakcjonuje. W minionej serii gier ulegli we własnej hali liderowi z Polkowic 3-5. Spotkanie z Profi-Sport będzie idealną okazją, by nieco poprawić nastroje w drużynie przed dalszą częścią sezonu.

Na własnym obiekcie 3 punkty to zawsze nasz obowiązek, bez względu na przeciwnika. Niestety w tym sezonie wygląda to różnie. Do tej pory nie udało się nam ustabilizować formy. Bardzo dobre momenty gry przeplatamy słabszymi. Jestem dobrej myśli i liczę na złapanie dobrej serii od tego meczu ‒ zapowiada zawodnik Luxiony, Łukasz Mietlicki.

fot. Marcin Golianek
Autor: Kamil Wojdat