Wystartowali! Za nami pierwsze eliminacje GMP

Rozpoczynają się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Za nami już pierwsze eliminacje do wieczornych finałów. W nich nie zabraknie reprezentantów AZS-u UMCS Lublin.

Poranne eliminacje otworzyła rywalizacja pań na 50 metrów style dowolnym. Z AZS-u UMCS Lublin najlepiej poradziła sobie Natalia Lewandowska, która uplasowała się na 14 miejscu (26.76 sekundy). Tym samym zapewniła sobie udział w finale B. Najszybsza w porannych eliminacjach była pływaczka KS-u Warta Poznań, która wypełniła minimum na mistrzostwa Europy (25.27).

Pierwszego reprezentanta zielono-białych, który powalczy o medale poznaliśmy w tej samej konkurencji, ale wśród panów. Dokonał tego, Jan Hołub, który zakwalifikował się z 10 miejsca (23.19). Dwie lokaty, niżej już poza finałową dziesiątką, uplasował się Bartosz Piszczorowicz (23.55).

Bardzo udane dla lubelskich pływaków były starty na 400 metrów zmiennym. Wśród pań aż trzy zawodniczki AZS-u UMCS Lublin zapewniły sobie miejsce w wieczornej walce o medale. Najszybsza była Paula Żukowska, która była czwarta (5:07.97), szósta była Wiktoria Cioch-Gradzik (5:10.65), a dziesiąty rezultat uzyskała Barbara Adamek (5:22.21). Przedstawiciela lubelskiego klubu nie zabraknie także wśród panów, bo drugi najlepszy rezultat uzyskał Adam Mróz (4:31.11).

Tuż poza finałem o medale na 100 metrów motylkiem znalazła się Katarzyna Kołodziej. Pływaczka AZS-u UMCS Lublin uzyskała rezultat 1:02.68, a do najlepszej dziesiątki zabrakło jej zaledwie 3 setnych sekundy. Szczęścia zabrakło także wśród panów, bo najszybszy Jakub Łoboda miał dziewiętnasty czas (56.52).

Na koniec odbyły się wolniejsze serie na 800 metrów pań i na 1500 metrów panów. Tu także popłynęły Wiktoria Cioch-Gradzik oraz Barbara Adamek, który zaprezentowały się z dobrej strony. Cioch-Gradzik miała drugi rezultat (9:24.16), natomiast Adamek była jedenasta (10:00.54). Popłynęła również Aleksandra Domoradzka, dla której był to pierwszy start tego dnia, a jej czas 9:34.46 sklasyfikował ją na szóstej lokacie. Wśród panów natomiast jedynym reprezentantem zielono-białych był Wojciech Chałat, który miał drugi rezultat (17:01.54).

Fot. Michał Piłat
Autor: Rafał Małys