Zagramy z wiceliderem grupy Euroligi

Euroliga Kobiet wraca po krótkiej przerwie. Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin już w środę zagrają z wiceliderem grupy, czyli DVTK HUN-Therm.

Faza grupowa Euroligi wielkimi krokami zmierza ku końcowi, a przed lubliniankami jedno z ostatni domowych spotkań w tych rozgrywkach. Do Lublina przyjedzie węgierski DVTK HUN-Therm, jedna z większych niespodzianek w tym sezonie. Drużyna z Miszkolca, żeby wejść do Euroligi, musiała przejść kwalifikacje, a w samej rundzie grupowej zanotowała już osiem zwycięstw.

To jest jeden z najlepiej broniących zespołów w Eurolidze. On tak naprawdę wygrywa mecze obroną i przed nami duże wyzwanie. Żeby nie powtórzył się scenariusz z pierwszego meczu, to musimy poprawić skuteczność. Wiadomo już, że w tym meczu nie wystąpi Kylee Shook, której daliśmy odpocząć, bo ma tam drobne problemy z kolanem. Za nią zagra Bria Goss, więc zrobi nam się luka pod koszem, za to na obwodzie będziemy troszeczkę mocniejsi. Musimy poszukać łatwych punktów z szybkiego ataku, trafiać rzuty półdystansowe i to jest klucz – wyjaśnił Krzysztof Szewczyk, trener Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Lublinianki są podbudowane serią trzech zwycięstw na krajowym podwórku. O kolejny triumf z rzędu, tym razem na arenie europejskiej, będzie niezwykle trudno. Z pewnością jednak możemy liczyć, że akademiczki łatwo nie odpuszczą i czeka nas wielkie święto koszykówki. Będzie to przedostatnia szansa, żeby przyjść na domowe starcie w prestiżowej Eurolidze, więc nie przegap tej okazji! Czekamy na Ciebie już w środę o 18:00 w Hali MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich 4.

Bilety do nabycia w kasach biletowych przed rozpoczęciem spotkania, a także w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.

Przypominamy również, że transmisja spotkania dostępna na Polsacie Sport News.

Zachęcamy Państwa do rozliczenia swojego PIT-u z AZS-em UMCS Lublin i przekazania nam swojego 1,5% podatku. Wasze wsparcie pomaga nam rozwijać klub i pisać kolejne piękne rozdziały historii jego funkcjonowania.

Swój PIT możesz rozliczyć przy naszej pomocy. Dowiedz się więcej.