Znamy szóstą siatkarkę w kadrze akademiczek na nowy sezon

Szeregi drugoligowej ekipy siatkarskiej AZS UMCS Volley Lublin zasiliła Kinga Kowalczyk, występująca na pozycji środkowej.

Niespełna 20-letnia zawodniczka mierzy 178 cm wzrostu. W poprzednim sezonie grała na parkietach trzecioligowych, w Volley Lublin. Wcześniej występowała: w lidze amatorskiej w zespole Pogoń Jagienka oraz w juniorkach (TPS Lublin).

W tym sezonie zaczynam swoją przygodę z 2. ligą. Szczerze mówiąc telefon z propozycją zagrania w drużynie bardzo mnie zaskoczył, ale jednocześnie bardzo ucieszył. Jest to dla mnie duża szansa na rozwój i przede wszystkim właśnie tego oczekuje. Cieszę, że również, że będę mogła trenować z dziewczynami i tak jak w poprzednim sezonie z trenerem Jesieniem – mówi Kinga Kowalczyk.

Przypomnijmy, że po zakończeniu ubiegłego sezonu AZS UMCS Lublin połączył siły z klubem Volley Lublin. Pierwsze cztery zawodniczki ogłoszone na pierwszy rok wspólnej walki były z ekipy AZS UMCS, Gabriela Kostur pierwszą, która w minionych rozgrywkach broniła barw Volley Lublin, a Kinga Kowalczyk drugą.

Autor: Kamil Wojdat