18-letnia rozgrywająca trafia do Lublina

Znamy już dziewiątą zawodniczkę, która w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować biało-zielone barwy. Amelia Kuper do tej pory grała w rozgrywkach młodzieżowych i zbierała doświadczenie na zapleczu ekstraklasy.

Kuper to koszykarka z rocznika 2005, mierząca 165 centymetrów i występująca na pozycji rozgrywającej. W minionym sezonie reprezentowała barwy dwóch ekip – SMS-u PZKosz Łomianki oraz Widzewa Łódź. Jako zawodniczka zespołu z Łomianek rywalizowała w na szczeblu 1. Ligi i właśnie tam miała okazję grać między innymi naprzeciw drużyny Bogdanki AZS UMCS II Lublin. Na zapleczu ekstraklasy wystąpiła 23 razy, średnio zdobywając 7.0 punktu oraz 1.6 asysty na mecz.

Z drużyną z Łodzi grała natomiast w rozgrywkach młodzieżowych i zostawiła po sobie dobre wrażenie w półfinałowym turnieju mistrzostw kraju U19. Jej świetna dyspozycja sprawiła, że otrzymała powołanie na majowe zgrupowanie reprezentacji Polski U18.

Amelia przyszła do nas po nauce w SMS-ie. Dla niej zespół pierwszoligowy będzie podstawową drużyną. Oczywiście, jeśli wywalczy sobie minuty, tak jak każda młoda zawodniczka, dostanie swoją szansę. Możliwość treningu z ekstraklasą plus rozgrywki pierwszoligowe i U19 to są dla Amelii główne kierunki w tym sezonie – podkreślił Krzysztof Szewczyk, trener Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Statystyki: PZKosz
Autor: Rafał Małys