Kolejna z mistrzyń Polski zostaje w zespole

Za nią pierwszy sezon na poziomie ekstraklasy oraz debiut w europejskich pucharach. Teraz przed Michellą Nassisi nowe wyzwania w lubelskiej ekipie.

18-latka występuje na pozycji niskiej skrzydłowej i dopiero tak naprawdę wchodzi do seniorskiej koszykówki, więc o swoje minuty musi walczyć. W barwach Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin wywalczyła w minionym sezonie grę w 7 spotkaniach ligowych i dobrze spożytkowała ten czas. Jej średnia meczowa wyniosła 2.0 punkty oraz 0.6 asysty. Dodatkowo miała okazję po raz pierwszy wystąpić w rozgrywkach EuroCup Women.

Michelle jest takim graczem niekonwencjonalnym, który potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Jest taka pozytywnie bezczelna na boisku i to nam się podoba. To będzie dla niej przełomowy sezon, bo musi już wejść w takie seniorskie buty. Przed nią walka w pierwszej lidze plus zdobywanie doświadczenia w ekstraklasie – podkreślił Krzysztof Szewczyk, trener Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Jako zawodniczka pierwszoligowej Bogdanki AZS UMCS II Lublin rozegrała w minionej kampanii 18 spotkań, w których średnio zdobywała 9.2 punktu i 1.3 asysty. Na jej talencie poznali się już selekcjonerzy kadr młodzieżowych i wraz z reprezentacją Polski U18 walczyła niedawno na mistrzostwach Europy.

Autor: Rafał Małys