Adela Piskorska złotą medalistką w Chengdu

Kolejny reprezentant AZS-u UMCS Lublin stanął na podium Uniwersjady. Złoty medal na 100 metrów stylem grzbietowym wywalczyła Adela Piskorska.

Jeszcze przed tygodniem w japońskiej Fukuoce rywalizowała na mistrzostwach świata. W Azji jeszcze pozostała, choć zmieniła lokalizację na Chengdu, gdzie przystąpiła do walki z najlepszymi studentami na świecie. Piskorska już mocno zaczęła w eliminacjach, gdzie uzyskała najlepszy czas w stawce (1:01.05). W półfinale popłynęła jeszcze szybciej i z pierwszej pozycji awansowała do finału (1:00.61). W decydującym wyścigu zawodniczka AZS-u UMCS była na prowadzeniu od samego początku. Finiszowała z wynikiem 1:00.20, co dało jej upragnione złoto.

Przypadku nie było, troszeczkę mnie ścięło pod koniec. Jestem bardzo zadowolona jak na to, że jeszcze dwa dni temu leżałam w łóżku i nawet nie byłam na basenie. Trochę choroba mnie dopadła, ale czas jest lepszy niż na mistrzostwach świata w Fukuoce. Dziś się mogę cieszyć, ale jutro już trzeba wracać do pracy. Na zeszłej Uniwersjadzie cała reprezentacja zdobyła cztery złote medale, a pływacy zrobili to już po pierwszym dniu. Czuje się taką dumę z kraju, że napędzamy się i to nas motywuje – wyjaśniła Adela Piskorska.

Fot. Rafał Oleksiewicz
Autor: Rafał Małys