Akanza nie zwalnia tempa. Trzecie zwycięstwo z rzędu

Tenisiści stołowi ATS Akanzy AZS UMCS Lublin wygrali trzeci mecz sezonu z kolei. Tym razem okazali się lepsi od Błękitnych Leopoldów. Z kompletem zwycięstw są liderami 2. Ligi Tenisa Stołowego.

Podopieczni trenera Pawła Janowskiego do sobotniego starcia przystępowali w roli zdecydowanych faworytów. Po dwóch wygranych spotkaniach w stosunku 10-0, teraz mierzyli się z ekipą Leopoldowa, która w swoim jedynym spotkaniu w sezonie uległa drużynie z Chełma 4-6. Mecz w hali Centrum Kultury Fizycznej został rozegrany awansem. Zgodnie z terminarzem pojedynek powinien odbyć się w 5. kolejce (8 listopada).

Akademicy nie pozostawili rywalom złudzeń, kto tego wieczora był ekipą lepszą. Akanza wygrała 9-1! W niedzielę (18 października) AZS UMCS miał rozegrać spotkanie z Żaczkiem Fajsławice, ale zostało ono przełożone z uwagi na sytuację kwarantanny w ekipie gości.

Leopoldów poprosił nas o zagranie meczu wcześniej. Jesteśmy cały czas w treningu, w dobrej formie, zatem zgodziliśmy się na takie rozwiązanie. Póki co radzimy sobie bardzo dobrze, ale czy jesteśmy najlepsi w lidze, to zweryfikuje czas. Oczywiście naszym celem jest walka o awans. Na pewno będzie to trudne zadanie. Wydaje mi się, że najgroźniejszym rywalem w barażach, jeśli się w nich znajdziemy, może okazać się zespół z Grodziska Mazowieckiego. Tam występują czołowi juniorzy w kraju. W niedzielę mieliśmy zagrać planowy mecz 3. kolejki z Żaczkiem Fajsławice, ale z uwagi na kwarantannę u rywali, ten pojedynek został przełożony ‒ komentuje kierownik drużyny, Filip Grajewski.

ATS Akanza AZS UMCS Lublin ‒ UPKS Błękitni Lepoldów 9-1
ATS: Tomasz Słomka, Radosław Chrześcian, Marek Zięba, Mateusz Warda, Artur Słomka

Zięba vs Domagalski 3-2
T. Słomka vs Kaznowski 3-1
T. Słomka/Chrześcian vs Domagalski/Gawryołek 3-2
Zięba vs Kaznowski 3-1
A. Słomka vs Domagalski 0-3
Chrześcian vs Gawryołek 3-0
Warda vs Kuźmiak 3-0
Warda/Zięba vs Kaznowski/Kuźmiak 3-0
Chrześcian vs Kuźmiak 3-0
Warda vs Gawryołek 3-2

fot. Marcin Golianek
Autor: Kamil Wojdat