Andrzej Widomski powołany na zgrupowanie pierwszej reprezentacji Polski!

19-letni zawodnik AZS UMCS Lublin – Andrzej Widomski trenuje w Płocku z pierwszą kadrą Polski, która przygotowuje się do dwóch spotkań towarzyskich z mistrzem Europy – Szwecją.

W powołaniach rozesłanych przez selekcjonera – Patryka Rombla pod koniec lutego, rozgrywający znalazł się na liście rezerwowej. Ze składu wypadł jednak Michał Daszek, a jego miejsce zajął właśnie zdolny lublinianin.

Widomski jest zawodnikiem AZS UMCS Lublin, ale na co dzień trenuje w ekipie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku, gdzie uczęszcza do klasy maturalnej. Jesienią wybrał nowy klub, w którym będzie występował od lipca 2022 roku. Do walki o utalentowanego Widomskiego stanęło niemal pół PGNiG Superligi. Wychowanek AZS UMCS zdecydował się na Gwardię Opole.

Andrzej Widomski w ubiegłym miesiącu razem z kolegami z AZS UMCS Lublin rywalizował w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski juniorów. Do finałów awansować się nie udało, ale Widomski został najlepszym strzelcem zmagań.

Rozgrywający jest młodzieżowych reprezentantem Polski. W meczach ze Szwecją po raz pierwszy stanie przed szansą zagrania w koszulce kadry seniorskiej. Pierwsze ze starć z mistrzami Europy w czwartek (17 marca), drugie w niedzielę (20 marca). Oba mecze odbędą się w Płocku.

Autor: Kamil Wojdat