Arcyważne starcie Pszczółek. W środę mecz z CCC!

W najbliższą środę o godzinie 18:00 koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin zagrają u siebie z ekipą CCC Polkowice. Ten pojedynek na stronie TVCOM.

Godzinę wcześniej na klubowym Facebooku wystartuje studio przedmeczowe. Rozmawiać o czym będzie, to starcie zapowiada się niezwykle ciekawie. Trudno wskazać faworyta środowego pojedynku, który pierwotnie miał odbyć się pod koniec zeszłego roku.

W meczu pierwszej rundy triumfowały podopieczne trenera Karola Kowalewskiego (90-74). Pomarańczowe w obecnym sezonie radzą sobie świetnie. Z bilansem 12-1 zajmują obecnie 2. miejsce w stawce. Uległy tylko raz, w starciu z Arką. Najgroźniejszą bronią CCC jest Keisha Hampton. Skrzydłowa rzuca średnio 20 punktów na spotkanie.

Jednak Pszczółki powinny zawalczyć z Polkowicami o pełną pulę. Wygrana po dogrywce z Gorzowem wyraźnie uskrzydliła akademiczki, które w miniony weekend ograły na wyjeździe Politechnikę Gdańską. Zielono-białe mają duże szanse na nawet 3. miejsce przed fazą play-off. Wszystko leży w ich rękach. Spotkanie z CCC nie będzie kluczowe w tym aspekcie, bo prawdopodobnie zdecyduje pojedynek z Bydgoszczą, ale waga środowego meczu i tak jest ogromna. Przede wszystkim w kontekście mentalnym oraz sprawdzenia, na co tak naprawdę stać lublinianki w trwającym sezonie.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat