Dobre otwarcie. Szczypiornistki pokonują Radom

W ostatnim meczu pierwszej rundy, a pierwszym meczu nowego roku, piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin wygrały u siebie z KS APR Radom 36-27. Tabela TUTAJ.

Akademiczki udanie rozpoczęły to spotkanie. W 9. minucie pojedynku prowadziły 8-4, a wyróżniającą się postacią na parkiecie była Gabriela Tomczyk, która rzuciła do tego momentu cztery gole. Formą rzutową imponowały także Julia Skubacz oraz Dominika Więckowska, które były dla rywalek prawdziwym postrachem. Zielono-białe utrzymywały zaliczkę wypracowaną na starcie, z czasem jednak ona malała. Na przerwę schodziły wygrywając, ale tylko 16-15. Druga odsłona była już bardziej jednostronna. Miejscowe potrzebowały niecałego kwadransa, aby wypracować sześć goli zaliczki (25-19). Ostatecznie ta jeszcze urosła, a gospodynie zwyciężyły 36-27. Wynik ustaliła Edyta Byzdra, zdobywczyni dwóch ostatnich goli.

MKS AZS UMCS Lublin vs KS APR Radom 36-27 (16-15)
MKS: Nóżka, Olek (4), Dziuba, Skubacz (9), Blaszka, Więckowska (9), Kuc (2), Chodoń (1), Markowicz, Warias, Suszek (3), Tomaczyk (5), Byzdra (2), Wdowiak, Rossa, Owczaruk (1)