Arena Grand Prix dobrym prognostykiem przed Głównymi Mistrzostwami Polski

W miniony weekend odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski. Bardzo dobrze na warszawskiej pływalni spisał się Konrad Czerniak

Zawodnik akademików stawał na podium trzykrotnie. Wygrał 50 metrów motylkiem, z kolei na dystansie dwukrotnie dłuższym był drugi. Na tej samej pozycji finiszował w zmaganiach 50 metrów stylem dowolnym. Będąc przy stylu dowolnym musimy wspomnieć o dobrym występie Jana Świtkowskiego, który wygrał rywalizację 200-metrowców. Wśród pań trzecie miejsce w zmaganiach na 50 metrów delfinem zajęła Wiktoria Samuła.

Czerniak uzyskał najlepszy wynik punkowy podczas weekendowych zmagań. Za wyścig na 50 motylkiem zapisał na swoim koncie 864 punkty. Pochodzący z Puław reprezentant AZS UMCS został także najlepszym zawodnikiem imprezy (do klasyfikacji uwzględniano wyniki za trzy starty indywidualne).

Warszawskie zawody były ostatnimi w tegorocznym cyklu. Najlepszą zawodniczką została Laura Bernat, która osiągnęła dwa najlepsze wyniki na pływalni 25 i 50-metrowej. Za występy na dystansie 200 metrów grzbietem łącznie zdobyła 1695 punktów.

Już za dwa tygodnie w Lublinie odbędą się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Impreza będzie ostatnią krajową, na której będzie można wywalczyć kwalifikację olimpijską, zatem na starcie obejrzymy ścisłą czołówkę krajową. Początek 28 kwietnia. Zmagania potrwają do 2 maja.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat