Kolejny krok zrobiony. Pleszew pokonany po raz pierwszy

W pierwszym meczu II rundy fazy play-off, koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin pokonał we własnej hali KS Kosz Pleszew 74-53. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Losy starcia w zasadzie przesądziła pierwsza kwarta, którą gospodarze wygrali 31-12. Co prawda przed przerwą rywale zdołali zmniejszyć straty, ale nadal sporą zaliczkę mieli miejscowi (40-27). Po zmianie stron lublinianie kontrolowali boiskowe wydarzenia, triumfując 74-53. Najskuteczniejszy na parkiecie był Karol Obarek, który zdobył 19 oczek.

Bardzo dobrze rozpoczęliśmy. Szczególnie w rzutach trzypunktowych. To nam pozwoliło wypracować sporą przewagę. Wydaje mi się, że potem wystarczyło tylko kontrolować ten mecz. Co prawda był jeden fragment przestoju, na początku trzeciej kwarty, kiedy rywale zmniejszyli dystans. Ale poza tym zagraliśmy świetne spotkania, cały mecz realizowaliśmy nasze złożenia przedmeczowe ‒ komentuje kapitan AZS-u, Adam Myśliwiec.

U!NB AZS UMCS Start Lublin vs KS Kosz Pleszew 74-53 (31-12, 9-15, 16-14, 18-12)
U!NB: Obarek (19), Myśliwiec (10), Wąsowicz (9), Waniewski (9), Gospodarek (8), Jaworski (7), Wiśniewski (7), Nycz (5), Szewczyk, Kępka, Matysek, Pszczoła