AZS UMCS i Basket Ryki będą szkolić przyszłe talenty

Po tym jak we wrześniu AZS UMCS Lublin otworzył grupy naborowe w Młodzieżowym Ośrodku Koszykówki w Bełżycach, teraz przyszła pora na kolejny krok w szkoleniu młodych talentów w regionie. Tym krokiem jest rozpoczęcie współpracy z Basketem Ryki.

Porozumienie między klubami zakłada współpracę w ramach szkolenia w zakresie koszykówki dziecięcej. Ośrodek w Rykach będzie już drugim miejsce w regionie, gdzie AZS UMCS Lublin będzie miał swoje grupy naborowe.

Jest to dla nas ogromna radość, ale też satysfakcja, że jako wiodący klub w regionie w zakresie koszykówki kobiet, wychodzimy po raz kolejny poza Lublin. Pierwszym krokiem były Bełżyce, teraz są Ryki. Wierzymy, że tych miejsc, gdzie obecny jest AZS UMCS będzie coraz więcej, co tylko wpłynie na rozwój koszykówki kobiet w naszym województwie. Taki jest nasz cel – mówi prezes AZS UMCS Lublin, Rafał Walczyk.

W Baskecie już dziś trenuje około 30 dziewczynek. Dzięki wsparciu AZS UMCS Lublin jakość ich szkolenia ma być wyższa. To zapewnić ma nie tylko wyspecjalizowana kadra ale też profesjonalny sprzęt sportowy, którym dysponuje klub z Lublina.

W Bełżycach uczestniczymy w programie ministerialnym, w ramach którego powstał Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Ministerialny. W Rykach póki co otworzyliśmy zajęcia trzy razy w tygodniu. Oczywiście też byśmy chcieli, aby działał tam SMOK, ale póki co to wizja na przyszłość. Podpisaliśmy umowę z Basketem na czas nieokreślony i w jej ramach mamy pomóc klubowi zarówno ze sprzętem jak z dzieleniem się wiedzą. Będziemy wymieniać doświadczenia, organizować gierki między sobą. Mamy nadzieję, że to będzie dobra współpraca – mówi koordynator projektu, Marek Lebiedziński.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko da się osiągnąć od razu. Jednak z czasem, małymi kroczkami, możemy zrealizować nasze założenia. Chcemy pomóc w rozwoju jak największej liczbie młodych zawodniczek – dodaje prezes.