Badminton łączy zakochanych. W Walentynki odbędzie się turniej

W dniu świętego Walentego każdy chce udanie spędzić dzień ze swoją drugą połówką. Jako że sport łączy ludzi, AZS UMCS Lublin przy współpracy z Zarządem Uczelnianym Samorządu Studentów UMCS postanowił zorganizować wyjątkowe wydarzenie. Już 14 lutego odbędzie się Walentynkowy turniej badmintona w mikstach.

Impreza odbędzie się we wtorek o godzinie 16:00 w Centrum Kultury Fizycznej UMCS i jest skierowana do całej społeczności akademickiej. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, gdyż o atrakcyjne nagrody będzie mogło powalczyć zaledwie dwanaście par mieszanych.

Pomyśleliśmy, że jest to dyscyplina sportu ogólnodostępna. Każdy potrafi grać w badmintona i uznaliśmy, że będzie to ciekawa forma spędzenia wolnego czasu we dwoje w Walentynki. W tej chwili przewidziane są dwie grupy, gdzie każdy będzie grał z każdym, później półfinały, a następnie decydujące mecze o miejsca. Planujemy wydarzenia sportowe właśnie przy jakiś okazjach, żeby móc obudować je w ładną formułę – wyjaśniła Jolanta Kościuk, organizatorka wydarzenia.

Kalendarz odgrywa ważną rolę dla AZS-u UMCS i jest to kolejna impreza sportowa stworzona z jakiejś okazji bądź święta. Przypomnijmy, że w grudniu odbył się, cieszący się sporym zainteresowaniem, Mikołajkowy Bieg na szczyt Rektoratu UMCS. Zapisy na turniej walentynkowy w badmintona trwają do poniedziałku do godziny 12:00, a zgłoszeń do udziału w turnieju można dokonywać poprzez formularz.