Brąz olimpijski Malwiny Kapron!

Malwina Kopron

Świetny konkurs rzutu młotem w wykonaniu Polek podczas 32. Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Mistrzynią olimpijską (po raz trzeci) została Anita Włodarczyk, z kolei na najniższym stopniu podium stanęła Malwina Kopron!

Rzut na wagę medalu, pochodząca z Puław zawodniczka AZS UMCS Lublin wykonała w piątej serii konkursowej. Kopron uzyskała w niej 75.49 metra, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Do ostatniej kolejki ten rezultat plasował ją na 2. miejscu, ale na samym finiszu lepsza okazała się Chinka – Zheng Wang (77.03).

Dwa zamachy, cztery obroty w lewo i rzut – tak to zrobiłam! To były bardzo dobre zawody. Byłam skupiona na tym co mam zrobić. Najlepszy wynik w sezonie, ale żeby nie było tak słodko: zawsze może być lepiej, bo były jakieś braki w technice. Byłam gotowa na 77 metrów, ale oczywiście cieszę się z tego medalu, choć jeszcze to do mnie nie dociera! – mówiła dla stacji Eurosport po konkursie Malwina Kopron.

Bezkonkurencyjna w całych zawodach była Anita Włodarczyk, która zakończyła zmagania z odległością 78.48, zdobywając swój trzeci złoty medal olimpijski.

fot. Paweł Skraba
Autor: Kamil Wojdat