Mistrzostwa Polski U18: lublinianie dwa razy na podium

Zakończyły się 53. PZLA Mistrzostwa Polski do lat 18. Podczas rywalizacji, która odbyła się pod koniec lipca we Włocławku zawodnicy AZS UMCS wywalczyli dwa medale: srebro i brąz.

Na drugim stopniu podium stanął jeden z faworytów do końcowego triumfu, Bartosz Kitliński. Podczas halowych mistrzostw Polski, które zimą rozgrywane były w Toruniu sięgnął po złoto na dystansie 600 metrów. Teraz przyszło mu startować na odcinku nieco dłuższym, bo liczącym 800 metrów. Walka o tytuł rozegrała się między nim, a Mateuszem Makowskim z Pułtuska. Decydowały dziesiętne części sekundy. Minimalnie lepszy był Makowski, który finiszował z czasem 1:55.63. Kitliński na mecie zameldował się z wynikiem 1:55.86. Brąz powędrował do Adama Wąchały (KKL Kielce) – 1:58.20.

Drugi medal dla AZS UMCS Lublin to dzieło młociarza – Marcina Sobiesiaka. Po zaciętej walce o podium, podopieczny trenera Roberta Kozłowskiego, czwartego Wiktora Złotowskiego wyprzedził o 4 centymetry! Sobiesiak konkurs zakończył z wynikiem 59.21 metra. Do Włocławka jednak jechał gotowy na więcej. Tydzień przed mistrzostwami ustanowił nowy rekord życiowy, wynoszący 64.04. Plany pokrzyżowała jednak kontuzja, z którą podczas mistrzostw musiał zmagać się Sobiesiak. Po tytuł sięgnął Alan Witas ze Sparty Stalowa Wola (67.53), a wicemistrzem Polski został Mikołaj Bajer z AZS-u Poznań (64.63).

W klasyfikacji drużynowej z dorobkiem 32 punktów AZS UMCS zajął 25. miejsce. Wygrała Stal Ostrów Wielkopolski (76 pkt).