Czwórka lekkoatletów AZS-u UMCS w walce o medale mistrzostw Europy

Najlepsi lekkoatleci z Polski zawalczą o medale w Stambule, a w tym gronie nie zabraknie reprezentantów AZS-u UMCS Lublin. Rozpoczynają się Halowe Mistrzostwa Europy!

Po zmaganiach na arenie krajowej czas zmierzyć się z najlepszymi lekkoatletami na Starym Kontynencie. Mistrzostwa odbędą w dniach 2-5 marca w wybudowanej ponad 10 lat temu hali Ataköy Atletizm Salonu w tureckim w Stambule. Właśnie tam na bieżnie wybiegną Michał Rozmys, Sofia Ennaoui, Jakub Lempach oraz Alicja Wrona-Kutrzepa.

Trwający sezon halowy jest niezwykle udany dla sportowców z lubelskiego klubu. Między innymi na ostatnich zawodach z cyklu World Athletics Indoor Tour Gold w Birmingham Sofia Ennaoui ustanowiła nowy halowy rekord kraju w biegu na 1000 metrów (2:35.69). Lublinianie świetnie się zaprezentowali na mistrzostwach Polski w Toruniu, a to pozwoliło AZS-owi UMCS zwyciężyć w klasyfikacji medalowej. Michał Rozmys nie pozostawił żadnych złudzeń, kto jest obecnie najlepszy na dystansach 1500 oraz 3000 metrów i sięgnął po dwa tytuły mistrzowskie. Zwyciężyła również sztafeta mieszana 4×400 metrów, do której należała Alicja Wrona Kutrzepa. Po srebro na 1500 metrów pobiegła Sofia Ennaoui, która jednak nie pokazała jeszcze pełni swoich możliwości.

Mam nadzieję, że kibice nie zawiodą się na moich startach. Liczę też, że dopisze mi zdrowie, forma no i oczywiście to, że mogę rywalizować o najwyższe laury. Tylko takie laury mnie interesują, czyli zdobyć medal na mistrzostwach Europy. Na pewno stoper na obozie przez ostatnie miesiące nie kłamał mnie i te czasy są naprawdę rekordowe. Bardzo mocno się zbliżałam do czasów, jakie osiągałam na treningach przed startem na mistrzostwach świata w Eugene – mówiła w rozmowie dla TVP Sport Sofia Ennaoui.

Z medalem na szyi z Torunia wrócił także Jakub Lempach, który wywalczył srebro w klasyfikacji U23 w biegu na 60 metrów. Jest to jego najlepszy sezon halowy w karierze, a świetna forma zaowocowała tym, że teraz będzie przełamywał własne słabości na mistrzostwach Europy. Będzie to jego debiut na imprezie tej rangi.

Nie odczuwam stresu związanego z tym startem, ponieważ cały okres przygotowawczy udało się przejść bez żadnej kontuzji. Dopisywało zdrowie, dzięki temu wykonaliśmy wszystkie założenia i czasy treningowe pokazują, że jestem w naprawdę świetnej formie. Jedyne co mi pozostało to zachować zimną krew, zimną głowę, pozostać skoncentrowanym do końca i walczyć o jak najlepsze wyniki – zapowiada Jakub Lempach.

Mistrzostwa będą trwały 4 dni, a zmagania naszych lekkoatletów możecie śledzić na antenie TVP Sport. Poniżej przedstawiamy harmonogram startów reprezentantów AZS-u UMCS Lublin:

Czwartek (02.03)
19:05 Bieg na 1500 metrów mężczyzn, 1. runda (Michał Rozmys)

Piątek (03.03)
9:30 Bieg na 1500 metrów kobiet, 1. runda (Sofia Ennaoui)
18:40 Bieg na 1500 metrów mężczyzn, FINAŁ (ew. Michał Rozmys)

Sobota (04.04)
7:20 Bieg na 60 metrów, 1. runda (Jakub Lempach)
16:45 Bieg na 60 metrów, półfinał (ew. Jakub Lempach)
18:00 Bieg na 1500 metrów kobiet, FINAŁ (ew. Sofia Ennaoui)

18:55 Bieg na 60 metrów, FINAŁ (ew. Jakub Lempach)

Niedziela (05.03)
17:25 Bieg sztafety 4×400 metrów kobiet, FINAŁ (Alicja Wrona-Kutrzepa)

Fot. AZS UMCS Lublin
Autorzy: Rafał Małys/Zuzanna Zając