Siatkarskie derby dla Tomasovii Tomaszów Lubelski

Siatkarki AZS UMCS uległy w wyjazdowym starciu ekipie TKS Tomasovii Tomaszów Lubelski 1-3. Dla akademiczek była to druga ligowa porażka w sezonie.

Po sobotnim zwycięstwie we własnej hali z Pogonią Proszowice (3-1), dzień później zielono-białe udały się na mecz derbowy z Tomasovią. Ta w obecnych rozgrywkach rozegrała jak do tej pory jedno spotkanie, w którym pokonała Wisłę Kraków 3-1.

Zadanie zespołowi z Lublina utrudniał fakt, że na niedzielne starcie wyjazdowe nie pojechała środkowa, Marta Jasińska. Bez niej możliwości drużyny były ograniczone. Pierwsza partia padła zdecydowanym łupem miejscowych (25-15). W kolejnej akademiczkom udało się wstać z kolan (23-25) i mieliśmy remis 1-1. Jednak to wszystko, na co stać było tego wieczoru zielono-białe. Następne dwa sety TKS wygrał do 20, triumfując w całym meczu 3-1. Tabela 2. Ligi (Grupa 4) TUTAJ.

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski ‒ AZS UMCS Lublin 3-1 (25-15, 23-25, 25-20, 25-20)
AZS UMCS Lublin: Katarzyna Bogdańska, Patrycja Zielińska, Natalia Gieroba, Julia Chadała, Anfisa Akulich, Paulina Kłuś, Joanna Pawlik, Anna Targońska, Zuzanna Urbańska, Aleksandra Szymczak, Nikola Kowalczyk.

fot. Marcin Golianek
Autor: Kamil Wojdat