Do szczęścia zabrakło niewiele. Porażka koszykarzy w stolicy

AZS UMCS Start II Lublin nie utrzymał prowadzenia w ostatniej odsłonie. Finalnie lubelscy koszykarze ulegli zespołowi Dziki Warszawa 66-71. Dla ekipy z Lublina była to 8 porażka w sezonie.

Mecz początkowo jednak układał się po myśli lublinian. Po dwóch trójkach Bartłomieja Pelczara goście prowadzili 8-2. Po pierwszej kwarcie nadal byli liderami na tablicy wyników, ale miejscowi wyraźnie zmniejszyli straty. Trafienie Mateusza Łączyńskiego sprawiło, że Dziki przegrywali już zaledwie jednym punktem (13-14). Chwilowy komfort przyjezdnym dał Bartosz Ciechociński, który trafił spoza łuku (15-20). Na to po stronie stołecznego klubu odpowiedział Przemysław Kuźkow, który również powiększył swój dorobek o 3 punkty. W przeciwieństwie do Ciechocińskiego zdobył je z rzutów osobistych (18-20). Również z wolnego celnie trafił Rafał Komenda, który dał gospodarzom pierwsze w tym meczu prowadzenie (21-20). Nie trwało ono jednak długo, bo sprawy w swoje ręce wziął Mikołaj Stopierzyński. Najpierw popisał się celnym lay-up’em, a następnie trafił za trzy oczka (24-27). Wymiana ciosów trwała aż do końca pierwszej połowy, która zakończyła się remisem 33-33.

Po zmianie stron walka nadal toczyła się na pograniczu remisu. Rutynę przełamał dopiero Bartłomiej Pelczar, który bezbłędnie wykonał trzy rzuty wolne (46-50). W efektowym stylu, bo alley-oop’em, kwartę zamknął Norbert Ziółko (49-54). Ostatnią odsłonę mocno zaczęli gospodarze. Po dwóch celnych trójkach Przemysława Kuźkowa znów na tablicy widniał remis (55-55). Z wymiany cios za cios zwycięsko wyszli koszykarze ze stolicy. W końcówce szalę zwycięstwa na korzyść miejscowych przechylił Bartosz Majewski (70-66). Po nim raz tylko z wolnego do kosza trafił Karol Nowakowski, który przypieczętował zwycięstwo warszawiaków (71-66).

Wyniki AZS UMCS Start II Lublin w roli gości nie napawają optymizmem. Tylko raz na dziewięć spotkań do domu wrócili z kompletem. O niebo lepiej natomiast prezentują się we własnej hali, w której jak dotąd są niepokonani. Ten bilans zapewnia im 7 lokatę w tabeli Suzuki 1 Ligi Mężczyzn.

Dziki Warszawa – AZS UMCS Start II Lublin 71-66 (13-14, 20-19,16-21, 22-12)
Dziki: Majewski (19), Kuźkow (15), Grochowski (14), Nowakowski (12), Komenda (7), Kopycki (2), Łączyński (2), Mościcki, Piliszczuk, Groth (DNP), Mateusz Szwed (DNP).
AZS: Pelczar (19), Jeszke (17), Stopierzyński (10), Wąsowicz (5), Gospodarek (4), Myśliwiec (4), Ciechociński (3), Ziółko (2), Nycz (2), Pszczoła.