W AZS UMCS pora na… triathlon!

Nowy rok niesie za sobą nowe wyzwania. Jednym z nich jest stworzenie zajęć triathlonowych dla dzieci i młodzieży. Za projekt odpowiadał będzie Robert Mrozek. Zapisy już ruszyły!

Calem jest zbudowanie w Lublinie mocnych podwalin dla tej wymagającej dyscypliny sportu, jaką jest triathlon. Oferta kierowana jest więc dla młodych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z triathlonem. – Same zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży z różnych grup wiekowych. Głównie do osób, które lubią aktywnie spędzać wolny czas – mówi koordynator projektu, Robert Mrozek.

Na triathlon składają się trzy konkurencje: bieg, pływanie i jazda na rowerze. Jego uprawianie wymaga zatem połączenie wielu umiejętności. Zajęcia pływackie odbywać się będą w każdy wtorek i czwartek o godzinie 16:45 w Szkole Podstawowej nr 5 (ulica Smyczkowa 3). Z kolei treningi biegowe prowadzone będą w soboty o godzinie 14:00 na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Piłsudskiego 22. – Ważne jest, aby osoby, które zechcą przyjść do nas na trening posiadały podstawowe umiejętności pływackie. To chyba najważniejszy warunek – zwraca uwagę Robert Mrozek. Chcemy zachęcić do triathlonu jak największa liczbę osób, pokazać sport z tej dobrej strony. Chcemy stworzyć społeczność, która z przyjemnością i pełnym zaangażowaniem będzie ze sobą współpracować. Może dzięki nam w przyszłości niektórzy odniosą ogromne sukcesy. Tego byśmy sobie i innym bardzo życzyli – dodaje.

A skąd zrodził się pomysł i jak doszło do jego realizacji?

Sam jestem byłym pływakiem. Od 15 lat instruktorem pływania, instruktorem z pasją. Ciągle się kształcę i doskonale. Z kolei triathlonem zaraziłem się 7 lat temu. To właśnie startując w tej dyscyplinie czułem największą satysfakcję. Pomysł na trenowanie młodych triathlonistów miałem od dawna w głowie, bo zajmuje się także przygotowywaniem pod starty grup dorosłych: głównie amatorów i miłośników tego sportu. Tak naprawdę dzięki nim mam w sobie wiele odwagi do otwierania nowych drzwi i możliwości. Właśnie dzięki jednemu z moich podopiecznych poznałem prezesa Rafała Walczyka, któremu przedstawiłem moje cele i marzenia związane właśnie z triathlonem. Jak się niedługo później okazało, zrealizujemy je wspólnie z AZS UMCS Lublin – wyjaśnia koordynator.

Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 503-510-511 oraz mailowo, wysyłając wiadomość na adres: r.mrozek@azs.umcs.pl (Robert Mrozek).

Autor: Kamil Wojdat