Drugi dzień ZMP: Pierwsze złota i rekord Polski!

Za pływakami drugi dzień Zimowych Mistrzostw Polski. Akademicy zdobyli w nim cztery medale, w tym dwa złote! Dodatkowo ustanowili nowy rekord Polski!

Tej sztuki dokonała sztafeta męska 4×100 metrów stylem dowolny. Ekipa w składzie: Konrad Czerniak, Jan Hołub, Marcin Cieślak i Jan Świtkowski ukończyła zmagania z wynikiem 3:09.85 sekundy. Za nimi były UKS G-8 Bielany Warszawa (3:11.01) i AZS-AWF Katowice (3:13.65).

Złoto wywalczyła także sztafeta mieszana na dystansie 4×50 metrów stylem zmiennym (1:42.01). Skład zwycięskiej drużyny: Martyna Piesko, Marcin Cieślak, Wiktoria Czarnecka, Konrad Czerniak. Na drugiej i trzeciej pozycji finiszowały ekipy G-8 Bielan Warszawy.

Srebro zdobyte przez zielono-białych to także udział sztafety. Tym razem kobiecej na dystansie 100 metrów dowolnym (Daniela Georges, Natalia Lewandowska, Wiktoria Czarnecka, Kamil Andrzejewska). Czas 3:42.72 jest nowym rekordem kraju 19-23 latków. Wygrały zawodniczki Juvenii Wrocław, ustanawiając rekord Polski seniorów (3:35.54).

Jedyne indywidualne podium dla ekipy z Lublina wywalczył Jan Hołub, który wywalczył brąz na 200 kraulem (1:45.30). Wygrał Kacper Majchrzak (Warta Poznań), jednocześnie zapewniając sobie minimum na Mistrzostwa Europy w Budapeszcie.

O podium otarły się Martyna Piesko (50 grzbietem) oraz Wiktoria Samuła (100 klasykiem). Obie zajęły czwarte miejsca.

Po dwóch dniach zmagań AZS UMCS ma na swoim koncie siedem medali. Akademicy zajmują. W klasyfikacji punktowej zielono-biali są drudzy, za katowickim AWF-em.