Drugi raz w domu. Juniorki zagrają z ŁKS-em Łódź

W swoim piątym meczu na parkietach 2. Ligi Koszykówki Kobiet, podopieczne trenera Sławomira Depty zmierzą się z drużyną ŁKS KK Łódź. To spotkania w poniedziałek (9 listopada) o godzinie 19:30.

Jest to inauguracyjny sezon młodych akademiczek w rozgrywkach seniorskich. Całą ekipę stanowią zawodniczki z roczników 2003-2006. Jak dotychczas lublinianki rozegrały cztery spotkania ligowe, w których doznały trzech porażek oraz odniosły jedno zwycięstwo. Wygraną zanotowały w drugiej połowie października, pokonując na wyjeździe Sokołów Podlaski 54-44. Tak prezentują się wyniki zielono-białych w rozgrywkach 20/21:

SSMS PZKosz II Łomianki vs KU AZS UMCS Lublin 63-51
KU AZS UMCS Lublin vs PTS Lider Pruszków 50-77
MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski vs KU AZS UMCS Lublin 44-54
UKS Huragan Wołomin vs KU AZS UMCS Lublin 95-49

Aktualnie młode Pszczółki plasują się na 4. miejscu w siedmiozespołowej Grypie A. Niżej od nich są ich najbliższe rywalki. Łodzianki zagrały co prawda jedno spotkanie mniej. Z bilansem 1-2 zamykają ligową tabelę. Skład ŁKS-u to mieszanka młodości z doświadczeniem.

Początek spotkania o godzinie 19:30. Mecz rozegrany zostanie bez udziału publiczności, ale obejrzeć go będzie można na klubowym kanale YouTube.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat