Drugi zagraniczny transfer Pszczółki

Koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin została Elisabeth Pavel. Niespełna 30-letnia reprezentantka Rumunii występuje na pozycji środkowej. Ostatni sezon spędziła we włoskim klubie Limonta Sport Costa Masnaga.

Pavel w przeszłości grała w ligach: rumuńskiej, austriackiej, czeskiej, francuskiej, niemieckiej, węgierskiej czy wspomnianej już włoskiej. Na swoim koncie ma tytuły mistrza Rumunii, Austrii i Niemiec. Sięgnęła również po krajowe puchary tych lig. W ubiegłych rozgrywkach na parkietach Serie A broniła barw zespołu Limonta Sport Costa Masnaga, w którym wystąpiła w 20 spotkaniach. Tam średnio zdobywała 9.9 punktu na mecz oraz zbierała 5.9 piłki.

– Szukaliśmy zawodniczki podkoszowej, która dobrze czuje się w grze tyłem do kosza. Taką udało nam się znaleźć w osobie Elisabeth Pavel. To bardzo doświadczona centerka, która podczas swojej kariery zwiedziła wiele krajów. Na pewno to doświadczenie bardzo przyda się w naszym zespole. Ostatnio występowała we Włoszech, gdzie rozegrała bardzo przyzwoity sezon. Liczymy, że swoją postawą da nam również wiele w obronie. Oczywiście szykujemy Elisabeth na pozycję “nr 5”, gdzie mamy oprócz niej Karolinę Poboży. Jednak szukamy jeszcze jednego gracza podkoszowego, który wspomoże wspomniany duet. Prawdopodobnie będzie to zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych, bardziej na pozycję “nr 4”. Między tymi trzema zawodniczka będzie dzielił się czas gry. ‒ komentuje trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk.

 

Autor: Kamil Wojdat