Faza grupowa EuroCup dobiega końca. Starcie z Ramatem Hasharon na zamknięcie rywalizacji

Zeszłotygodniowe zwycięstwo nad Crveną zvezda dało pewny awans do kolejnej rundy EuroCup. Teraz koszykarkom Polski Cukier AZS UMCS Lublin pozostaje już jedynie dopełnić formalności. W środę o 18:00 rozegrają z izraelskim Ramatem Hasharon ostatni mecz grupowy.

Po przerwie reprezentacyjnej akademiczki wróciły jako zupełnie nowa drużyna i tę świeżość przeniosły na parkiet. Walka trwa od momentu wejścia na parkiet aż do końcowej syreny, a było to widoczne w dwóch ostatnich starciach. Najpierw lublinianki pewnie wygrały na wyjeździe z Crveną zvezda (63-82), a kilka dni później pokonały VBW Arkę Gdynia, czyli wymagającego rywala na krajowym podwórku (73-78). Teraz liczymy na podtrzymanie tej skutecznej serii, a okazją ku temu jest najbliższe starcie w europejskich pucharach.

Ramat Hasharon to drużyna, która zmagania w EuroCup rozpoczęła od czterech porażek z rzędu. Ostatnio jednak się przełamała, bo pokonała Panathinaikos, obecne liderki grupy (59-65). Jak lublinianki wspominają swoje pierwsze starcie z drużyną z Izraela? Z pewnością z uśmiechami na twarzach, gdyż zwyciężyły 69-66, ale walka trwała do ostatnich sekund.

Mamy już awans zapewniony, ale bardzo chcemy wygrać. Teraz liczą się te małe punkty, które dadzą nam lepsze rozstawienie. Ramat to drużyna, która jest bardzo mocna pod koszem i musimy uważać szczególnie na Jenkins. Rywalki dysponują też dobrym rzutem za trzy. Na ten mecz rewanżowy będzie już gotowa Taylor – komentuje Krzysztof Szewczyk, szkoleniowiec zespołu z Lublina.

Jaki scenariusz teraz nas czeka? O tym musicie się już sami przekonać! Czekamy na was w środę o 18:00 w Hali MOSiR. Bilety do nabycia w kasach biletowych przed rozpoczęciem spotkania, a także w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.

Tego dnia odbędzie się także zbiórka na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie. Każdy z kibiców, który zechce włączyć się do akcji poprzez przyniesienie upominku, otrzyma bezpłatną wejściówkę!