Faza grupowa MMP zakończona. Lublinianki z awansem do półfinału

Trzeci dzień Młodzieżowych Mistrzostw Polski juniorek starszych U19 zakończył fazę grupową tego turnieju. W półfinałach Bogdanka AZS UMCS Lublin zmierzy się ze Szkołą Gortata Politechnika Gdańsk, a GTK VBW Gdynia podejmie Enea AZS Szkoła Gortata Poznań. Pozostałe ekipy będą jeszcze walczyć o miejsca 5 i 7.

W grupie B awans do fazy play-off wywalczyła Enea AZS Szkoła Gortata Poznań, która wygrała z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 81-57. Początkowo zanosiło się na niespodziankę, gdyż to koszykarki z Aleksandrowa uzyskały przewagę, ale z każdą upływającą minutą poznanianki prezentowały się coraz lepiej, co ostatecznie przełożyło się na wysokie zwycięstwo. UKS będzie jutro walczył o 7 lokatę, natomiast w meczu o 5 miejsce weźmie udział RMKS Rybnik, który przegrał ze Szkołą Gortata Politechnika Gdańsk 55-90. Gdańszczanki wyjście z grupy zapewniły sobie już wczoraj, ale dzisiaj zaznaczyły swoje wysokie ambicje. Zwycięstwo z RMKS było przypieczętowaniem ich dobrej dyspozycji i zagwarantowało im awans z pierwszego miejsca.

Z kolei w grupie A pierwsze spotkanie było starciem o możliwość walki w meczu o 5 lokatę. Ten zaszczyt przypadnie MUKS Poznań za sprawą zwycięstwa nad Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski 79-67. W pierwszych 10 minutach gorzowiankom udało się zdobyć kilkunastopunktowe prowadzenie, lecz kolejne części gry należały już do zespołu z Poznania, który odwrócił losy spotkania. Pod koniec dnia drużyny z pewnym awansem stanęły do walki o pierwsze miejsce w grupie. Po bardzo zaciętym starciu GTK VBW Gdynia wygrała z Bogdanka AZS UMCS Lublin 72-63. Po trzech kwartach ciężko było wskazać faworyta, gdyż lublinianki nie pozwalały rywalkom na zbudowanie bezpiecznej przewagi. Obraz gry zmienił się w ostatnich 10 minutach, kiedy ekipa z Gdyni poprawiła swoją skuteczność i zostawiła przeciwniczki w tyle. Pomimo porażki, wśród zielono-białych świetnie zaprezentowały się Michella Nassisi, która rzuciła 19 punktów, oraz Justyna Adamczuk z double-double.

Dzisiejszy mecz na pewno nie należał do łatwych. Od początku byłyśmy gotowe na trudne starcie z zespołem z Gdyni. Myślę, że zapewniłyśmy kibicom wiele emocji. Wiadomo, że wszystkie odczuwamy niedosyt, ale skupiamy się już na jutrzejszym spotkaniu z drużyną z Gdańska. Liczymy, że regeneracja i odpoczynek pozwolą nam jutro pokazać jeszcze lepszą koszykówkę – zapowiedziała Justyna Adamczuk, koszykarka Bogdanki AZS UMCS Lublin.

Bogdanka AZS UMCS Lublin – GTK VBW Gdynia 63-72 (15-17, 17-19, 15-16, 16-20)
Bogdanka: Nassisi (19), Kusiak (13), Jeziorna (10), Adamczuk (10), Pogorzelska (5), Dyś (3), Mitura (3), Kuper, Mazurek, Kuniewicz, Lubecka, Mirosław.
GTK: Ułan (15), Wysocka (12), Tomasik (12), Stasiak (10), Maj (8), Hamadyk (7), Kobiella (6), Tomasik (2), Socha, Radel, Stolarska, Fierka.

Zachęcamy Państwa do rozliczenia swojego PIT-u z AZS-em UMCS Lublin i przekazania nam swojego 1,5% podatku. Wasze wsparcie pomaga nam rozwijać klub i pisać kolejne piękne rozdziały historii jego funkcjonowania.

KRS: 000056079

Swój PIT możesz rozliczyć przy naszej pomocy. Dowiedz się więcej.

Autor: Michał Długosz