Półfinały MMP zakończone. Zielono-białe zawalczą o brąz

Znamy już pierwsze rozstrzygnięcia Młodzieżowych Mistrzostw Polski juniorek starszych U19. Na 7 miejscu uplasował się UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, a 5-ta lokata przypadła RMKS Rybnik. W finale Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk zmierzy się z GTK VBW Gdynia, a Bogdanka AZS UMCS Lublin zawalczy o najniższy stopień podium z Enea AZS Szkoła Gortata Poznań.

Swój udział w mistrzostwach zakończyły dzisiaj drużyny, które nie wyszły z grupy i rozgrywały mecze o miejsca 5-8. 7 lokatę wywalczył UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, który po bardzo wyrównanym starciu wygrał z Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski 67-64. O zwycięstwie zadecydowała ostatnia kwarta, w której ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego nadrobiła straty i zdobyła przewagę zapewniającą im 7 miejsce. 5 pozycję wywalczył RMKS Rybnik, rozbijając MUKS Poznań 74-33. W pierwszej kwarcie lepiej prezentowały się poznanianki, natomiast zespół z Rybnika szybko wrócił na dobre tory. RMKS świetnie wyglądał w defensywie i nie dawał rywalkom wielu szans na zdobycie punktów, przez co do końca konsekwentnie powiększał swoją przewagę.

Później przyszedł czas na rozgrywki półfinałowe, w których GTK VBW Gdynia wygrała z Enea AZS Szkoła Gortata Poznań 82-46. Niepokonane w tym turnieju gdynianki już od pierwszych minut zaznaczyły swoją przewagę i skutecznie powiększały prowadzenie. Drużyna z Gdyni w finale zmierzy się ze Szkołą Gortata Politechnika Gdańsk, która wygrała z Bogdanka AZS UMCS Lublin 76-73. Na początku lublinianki miały problem ze skutecznością rzutów i nie były w stanie upilnować drużyny z Gdańska pod swoim koszem. Po zmianie stron obraz gry się zmienił, gdyż to właśnie gospodynie zaczęły dominować na parkiecie i odrabiać straty. Podopiecznym trenera Marka Lebiedzińskiego zabrakło jednak czasu, aby odwrócić wynik tego spotkania. Wobec tego zielono-białe podejmą jutro Enea AZS Szkoła Gortata Poznań w meczu o 3 miejsce.

Po bardzo zaciętym meczu niestety przegrywamy z zespołem z Gdańska. Przeciwniczki miały bardzo dobra skuteczność w rzutach za 3 punkty, przez co pierwszą polowe wygrały z ponad 15-punktową przewagą. Po przerwie odrobiłyśmy straty i końcówka meczu była bardzo nerwowa. Robiłyśmy co w naszych mocach, niestety ostatecznie przegrywamy 3 punktami. Jestem bardzo dumna z drużyny, ponieważ walczyłyśmy do końca i zostawiłyśmy serce na parkiecie. Walka się jeszcze nie kończy i koncentrujemy się na jutrzejszej wygranej i zdobyciu brązowego medalu! – zapowiada Michella Nassisi, koszykarki Bogdanki AZS UMCS Lublin.

Bogdanka AZS UMCS Lublin – Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk 73-76 (21-25, 10-19, 21-17, 21-15)
Bogdanka: Ullmann (19), Kusiak (15), Adamczuk (12), Nassisi (10), Jeziorna (10), Lubecka (6), Kuper (1), Pogorzelska, Mazurek, Dyś, Mitura, Mirosław.
Szkoła Gortata: Grządziela (20), Kloska (17), Rutkowska (12), Danielewicz (11), Kozik (7), Głąbikowska (5), Wiklak (4), Ustaszewska, Lavrinets, Właz, Jankowska, Giza.

Zachęcamy Państwa do rozliczenia swojego PIT-u z AZS-em UMCS Lublin i przekazania nam swojego 1,5% podatku. Wasze wsparcie pomaga nam rozwijać klub i pisać kolejne piękne rozdziały historii jego funkcjonowania.

KRS: 000056079

Swój PIT możesz rozliczyć przy naszej pomocy. Dowiedz się więcej.

Autor: Michał Długosz